ورود / عضویت

از بین بردن چربی های شکم وپهلو با ترفندی ساده

دلیل اصلی بد هیکل بودن و شکم پهلو داشتن ، برخلاف آن چیزی که همه فکر می کنند  غذا خوردن نیست ،هله هوله خوردن یا تنقلات خوردن یا وقت و بی وقت چیز های ریز ریز خوردن است .جلوگیری از همین کار ساده می تواند از بین رفتن شکم و پهلو هایتان را تضمین کند!

منظور از بد هیکل بودن صرفا اضافه وزن داشتن یا چاقی نیست بعضی ها هستند که لاغرهستند ولی شکم و پهلو دارند و از بدنشان راضی نیستند . دلیل های علمی زیادی در پشت پرده این ماجرا وجود دارد که در ادامه به یکسری از این ها اشاره می شود . اما مهم ترین عامل برای اینکه بتوانید خوش هیکل بشوید یا وزن کم کنید اگر اضافه وزن دارید ، این است که یک کاری بکنید که این عادت هله هوله خوردن و عادت ریز ریز غذاخوردن از بین برود بدون اینکه عذاب بکشید . در ادامه این مطلب نکاتی گفته می شود که این کار را راحت  بکند .

اهمیت وعده های اصلی در طول روز و چربی های شکم پهلو

برخلاف غذا خوردن ( صبحانه و ناهار و شام ) یا وعده های اصلی که یک نیاز فیزیکی بدن است ، که بدن برای بقا به آن نیاز دارد ، هله هوله خوردن هیچ ربطی به فیزیک یا هیچ نیاز فیزیکی ندارد بیشتر روحی است زیرا ما برای زنده ماندن و انجام کار های روزمره خود مانند حرف زدن ، فکر کردن و . . . نیاز به غذا خوردن داریم اما وقتی که فردی عصبانی یا ناراحت است باید شروع به خوردن چیزی کند تا راحت شود یا وقتی که با کامپیوتر کار می کند باید چیزی باشد که ریز ریز بخورد و همه این ها در نهایت نتیجه ای دارد به اسم شکم و پهلو داشتن !

از این مثال ها زیاد است زیرا همه این ها روحی است نه نیاز جسمی . اما اگر صبحانه ، نهار و شام خود را به طور کامل میل کنید انرژی مورد نیاز بدنتان را کسب کرده اید و مشکلی در طول روز نخواهید داشت و اکثرا کسانی که اینجوری غذا میل می کنند را نگاه کنید چاق هم نیستند .

از بین بردن آسان چربی های شکم
از بین بردن آسان چربی های شکم

حتما مطلب زیر را بخوانید اگر شام برنج می خورید!

خوردن برنج در وعده شام

چگونه خود را در برابر هله هوله خوردن کنترل کنیم تا شکم پهلو نیاوریم؟

از همین ثانیه که شما در حال خواندن این مطلب هستید اگر می خواهید خوش هیکل شوید یا خوش هیکل بمانید ، با خودتان عهد ببندید که بعد از هر بار هله هوله خوردن خودتان را به مسواک زدن مجبور کنید .خود من شخصا حتی آخر شب ها هم حال ندارم مسواک یزنم چه برسد به هر بار بعد از خوردن هله هوله مثل چیپس! می دانم اگر این کار را بکنم چربی های شکم و پهلو هایم هم از بین می رود!

با انجام این کار می توانید زندگیتان را عوض کنید ، می توانید بدنتان را از این رو به آن رو بکنید . چرا ؟ دلیل علمی که در ادامه گفته می شود ولی از نظر روحی یک جوری تنبیه  کردن آن هوس است که شما را به خوردن هله هوله مجبور می کند .

در حقیقت مسواک زدن با این که کار مفیدی است ولی کاری نیست که باعث خوشحال شدن شما بشود مخصوصا این که در خانه هم نباشید . این کار یک جور تنبیه است برای اکثر ما ! برای همین وقتی شما این عهد را با خودتان می بندید حتی با خوردن یک تکه چیپس هم مجبور هستید که مسواک بزنید و این سختی باعث می شود که خوردن یک تکه چیپس هم برای شما زجر آور باشد و از خیر چیپس بگذرید و یک تلنگری می شود که به خودتان بیاید .

این کار شامل نوشیدنی ها و غیر نوشیدنی ها هم می شود . در دسته نوشیدنی ها چایی بدون شکر و قند ، قهوه تلخ و بدون شیر و آب هستند که نیازی به مسواک زدن ندارند . هر چیزی که کالری دارد باید بلافاصله مسواک بزنید به شما قول می دهم که بعد از یک مدت از نظر روحی از خیرش می گذرید زیرا برایتان سخت می شود .

این عهد به معنای گشنگی کشیدن نیست و ممکن است در روز چیز های مختلفی بخورید ، منظور از عهد بستند ، درست کردن زمانبندی وعده غذایی است . از طرفی وقتی شما مسواک می زنید طعم دهنتان عوض می  شود و کم تر هوس می کنید تا دوباره خوراکی بردارید . مثلا بعد از این که شام می خورید و معده پر است ولی باز هم هوس می کنید که دسر بخورید ، میوه بخورید و خوراکی های مختلف ولی اگر شما مسواک زده باشید آن هوس از بین می رود .

دلیل اینکه انقدر شبا گشنتون میشه چیه؟!

علت گرسنگی های شبانه چیست؟

منشا هوس هله هوله خوردن

همانطور هم که بالا تر گفتم مشکل روحی است نه فیزیکی و این مشکل هم در طول زمان بر طرف می شود . این حرف ممکن است برای ما خیلی بی ربط و غیر علمی به نظر بیاید ولی این طور نیست این حرف کاملا علمی می باشد  و می تواند تاثیر خیلی زیادی در زندگی اکثر افراد بگذارد .

چکار کنیم چربی های شکم آب بشوند؟
چکار کنیم چربی های شکم آب بشوند؟

با خوردن هله هوله چه تغیراتی در بدن و شکم و کپل ایجاد می شود ؟

از نظر علمی وقتی ما غذا می خوریم حداقل کمی کربوهیدرات در سالم ترین غذا ها وجود دارد ولی اکثر چیز ها یا خوراکی هایی که هوس می کنیم کربو های ساده و قند دارد و خوردن این خوراکی ها باعث ترشح شدن انسولین در خون می شود ، انسولین یک هورمونی پپتاهیدی است  که خیلی هم خوب است و فواید و مضرات خودش را دارد اما بد نیست که بدانید زمانی که بدن شما انسولین ترشح می کند ، در فاز ذخیره سازی قرار می گیرد یعنی قند خونتان بالا می رود و کار انسولین انتقال دادن این قند از خون به عضلات می باشد و این عضله ها شامل کبد ، ماهیچه ها و چربی ها است .

کبد و ماهیچه های بدن ذخایر محدودی دارند و سریع پر می شوند . تنها جایی که باقی می ماند سلول های چربی است که تا دلتان بخواهد جا دارد و پر هم نمی شود . به همین دلیل افرادی که لاغر هم هستند می توانند شکم و پهلو داشته باشند .

ترشح انسولین کار خوبب می تواند باشد و بدنساز ها هم بعد از تمرین استفاده می کنند که رشد بیشتری داشته باشند اما این مشکل نیست ؛ مشکل ریز ریز خوردن است که باعث ترشح شدن انسولین به طور متوالی در خون می شود و این ترشح شدن های متوالی جلوی تغییر فاز دادن بدن از ذخیره سازی به چربی سوزی را می گیرد و چربی ها در شکم و پهلو گیر می کنند!

از طرف دیگر انسولین بالای همیشگی خون مشکلات خیلی خیلی خطرناکی هم ایجاد می کند مانند کم کاری لوزالمعده ، باعث کاهش هورمون رشد می شود زیرا هورمون انسولین و هورمون رشد در خلاف هم دیگر عمل می کنند ، باعث دیابت نوع دوم می شود ، حساست انسولین بدن کاهش میابد و خیلی مشکلات دیگری می تواند بوجود بیاید .

با کاهش مصرف هله هوله چه اتفاقی رخ می دهد ؟

همه چیز درباره از بین بردن چربی شکم و پهلو
همه چیز درباره از بین بردن چربی شکم و پهلو

بعد از میل کردن ناهار تا مدتی انسولین ترشح شده و بدن درحال ذخیره سازی آن ها است و تا وعده بعدی انسولین ترشح نمی کند زیرا خوراکی دیگری میل نکرده اید . بر فرض مثال از ساعت 4 بعد از ظهر تا شام باید جوری بدن زنده بماند، و برای زنده ماندن هم از مواد غذایی هایی که ذخیره کرده استفاده می کند .

بنابراین بدن تا اخر روز بالانس می شود و نه چاق می شوید و نه لاغر و چربی های شکم و پهلو را از بین خواهید برد ! ( این مورد به این بستگی دارد که کالری دریافتی با کالری که مصرف شده برابر باشد ) با این کار ( مسواک زدن بعد از خوردن هله هوله ) شما سیستم هورمونی بدنتان را تنظیم می کنید .

این هورمون ها هستند که از اخلاق و رفتار گرفته تا قد ما را تشکیل می دهند مثلا کسی که هومون رشد بیشتری داشته باشد در دوران رشد قدش بلند تر می شود و موارد دیگر هم هورمون ها تشکیل می دهند برای همین این کار را جدی بگیرید ؛

ممکن است برای شما خیلی پیش پا افتاده و ساده باشد ولی از همین الان این روش را بکار ببرید و هله هوله خوردن را کم کنید و هورمون های بدنتان را تنطیم کنید و مطمئن باشید بعد از مدتی تفاوت هایی در بدنتان احساس خواهید کرد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا