ورود / عضویت

ورزش مناسب مدلینگ

چه ورزشی برای مدلینگ باید انجام دهیم ؟ هر ورزشی که دوست دارید و مورد علاقه شما است! ایا ورزش رزمی به درد کار مدلینگ می خورد ؟

این دو رشته کاملا با یکدیگر فرق دارند؛ ورزش رزمی در سمت راست و کار مدلینگ در سمت چپ، برای این که بتوانیم کار مدلینگ کنیم، باید به باشگاه برویم؟

باید سرکار بروید تا بتوانید کار مدلینگ انجام دهید و در اوقات خستگی و برای تفریح به باشگاه بروید و بدنتان را بسازید.

کسانی که توپر هستند باید وزن کم کنند تا بتوانند کار مدلینگ انجام بدهند ؟

شما باید لاغر باشید تا در حرفه مدلینگ بتوانید کار کنید. یک سری سوالات مانند بالا درباره ورزش وزن و ربط آنها به مدلینگ وجود دارد.

بعضی افراد وجود دارند که این دو مورد کار مدلینگ و وزن را به یکدیگر خیلی ربط می دهند بمانند اینکه اگر کسی باشگاه نرود نمی تواند کار مدلینگ انجام دهد !

و آنها را دو چیزی تصور می کنند که به یکذیگر خیلی وابسته هستند. در حالی که اصلا اینطور نیست، دنیای ورزش، بدنسازی، داشتن بدن زیبا از کار مدلینگ و فشن کاملا جدا است و خیلی جاها با یکدیگر تناقض دارند یعنی کسی که بدن خیلی زیبایی دارد، نمی تواند کار مدلینگ انجام بدهد چرا که یک بدن زیبا برای یک پسر یک بدن عضلانی است و برای خانم ها بدنی است که زنانگی داشته باشد و خیلی وقت ها فشن مدل ها نباید به این شکل باشند یعنی پسر باید خیلی خیلی لاغر باشد که با چراغ برق فرقی نداشته باشد و برای  خانم هم همینطور.

مدل های با اضافه وزن!
مدل های با اضافه وزن!

شاید اگر بخواهید ورزش مناسب مدلینگ را انجام بدهید، مقاله زیر در ادامه به درد شما بخورد!

تاثیر خود ارضایی و رابطه جنسی در ورزش بدنسازی!

ورزش مناسب مدل ها چیست؟ یک سوال غلط!

معمولا دیزاینرها (طراحان) مدلی مثل یک مداد یا یک چراغ برق می خواهند؛ همان قدر لاغر. سوالی که در ذهن اکثر شما ها بوجود می اید که چه رشته ورزشی را دنبال کنیم که

بتوانیم کار مدلینگ انجام دهیم، کاملا غلط است. چرا ؟چون که در کار مدلینگ انواع مختلف دوربین وجود دارد و یک نفر پشت آن قرار می گیرد و با فشار دادن یک دکمه یک عکس از شما به عنوان مدل ضبط می شود. همین تصویر مهم است چگونگی زندگی شخصی شما، کار هایی که در طول روز انجام می دهید، ورزشی که می کنید و چه کارهایی کردید که به اینجا رسیده اید و  . . . هیچ کدام برای هیچ کس مهم نیست! آن لحظه ی جلوی دوربین چه حالتی دارید و چه تصویری را که ارائه می کنید، این مهم است.

آیا ورزشکار هستید، نیستید محصل هستید مدبر هستید و . . . اینها همگی زندگی شخصی شما است و برای هیچ کس مهم نیست ! آن چیزی که می توانید جلوی دوربین ارائه

کنید، مهم است، چه خانم چه آقا.

ورزش مناسب مدلینگ
ورزش مناسب مدلینگ

علاوه بر ورزش، مورد مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که آیا قد و وزنتان برای مدلینگ مناسب است یا خیر؟!

قد و وزن مناسب برای مدل شدن خانم ها و آقایان چقدر است؟

آیا یک مدل باید به باشگاه ورزشی برود؟

اینکه فکر می کنید برای مدل شدن حتما باید به باشگاه بروید کاملا غلط است مدل هایی وجود دارد که  حتی نمی توانند یک دمبل ساده را بلند کنند. کسی می خواهد مدل باشد باید لاغر خوش فرم و ویژگی های فیزیکی یک مدل را داشته  باشد.

یکسری افراد هستن که ژنتیکی به عنوان مدل به دنیا آمد اند استخوان بندی خوب، قد بلند و . . . همه اندام هایشان با یک نظم افریده شده اند. و بر خلاف آن یکسری هم هستند که برای اینکه واقعا دوست داشتند که مدل بشوند خیلی تلاش کردند 20-25 کیلو کم کردند کلی به بدنشان رسیدند که به آن استاندارد مورد نیاز رسیدند تا بتوانند کار مدلینگ انجام بدهند.

در نهایت هر دو دسته از افراد جلوی دوربین یک  تصویر را نشان میدهند یعنی همان

تصیویری که دیزاینر یا کلاینت (مشتری) می خواهد پس راهی که برای رسیدن به این فرم در پیش می گیرید مهم نیست و برای هر فرد این راه فرق می کند .

آیا مدل ها باید باشگاه بروند؟!
آیا مدل ها باید باشگاه بروند؟!

یک مدل باید فیتنس کار باشد یا بدنساز؟ اصلا فرق این دو رشته چیست؟

فرق فیتنس و بدنسازی چیست؟

برزیلی ها و ماها!

مانند برزیلی ها که در تمام عمرشان تغذیه درست و حسابی ندارند ورزش منظمی ندارند و بیشتر اوقات در حال تفریح هستند ولی هیچ  زمانی از چارچوب مدلی بیرون نمی آیند ولی ما ایرانی ها برای این کار هم باید ورزش کنیم هم رژیم غذایی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم همان استاندارد مدلی را نگه داریم.

هرکس بنا به ژنتیک یک حالت فعلی دارد و یک حالت مطلوب و باید برای رسیدن به آن حالت مطلوب یک راهی پیدا کند.

برای مدل شدن باید از مدل های خارجی الگو بگیرید، مقاله زیر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین مدل های خارجی را دنبال کنید.

بهترین مدل های خارجی

آنچه در مدلینگ مهم است ارائه شما جلوی دوربین است نه ورزشی که می کنید!

پس جواب آن دسته از افراد که می پرسند جودو، بدنسازی،کیک بوکسینگ و . . . فایده ای دارد یا نه این است که اصلا هیچ ربطی ندارد. کلا ورزش ربطی به مدلینگ ندارد آن نتیجه ی جلوی دوربین مهم است.

اما یکسری فاکتور ها وجود دارد که باید رعایت شوند مثلا دختر پسر هایی که به مدلینگ علاقه دارند باید ببینند برای رسیدن به آن حالت مطلوب چقدر بدنسازی کار کند چرا که زیاد کار کردن بدن سازی خوب نیست و کمش هم خوب نیست. به طور کلی افرادی که بدن خوش فرم دارند چه خانم چه اقا یک پله از بقیه جلو تر از مدل هایی هستند که خیلی لاغر هستند و بدن معمولی دارند چرا که آن افراد قدرت جذب بالاتری دارند.

شاید برایتان جالب باشد: برای مدل شدن از کجا باید شروع کرد؟!

آیا بدن عضلانی به واسطه ورزش برای مدل شدن خوب است؟

درست است که پسر یا دختری که بدن عضلانی و ماهیچه ای دارد، از نظر مردم جذاب است اما در عرصه مدلینگ و فشن به ضررش تمام می شود. برای همین در ورزش کردن

تفریح کردن و . . . باید یک بالانس (تعادل) داشته باشید. یک بدن عضلانی برای یک پسر ممکن است همه را جذب کند ولی در استودیو در عکاسی با یک پوز دادن لباس چروک می شود و پز های محدودی دارد ولی پسر هایی که هیچ عضله ای ندارند و خیلی لاغر هستند، هرکاری کنند هر پزی بدهند لباس چروک نمی شود و این یک نمره منفی برای افراد ی که بدن عضلانی دارند محسوب می شود.

شاید شما دنبال این موضوع بوده اید : آیا میتونم با مدل با حجاب باشم؟

ویژگی های مثبت عضلانی بودن مدل

ولی امتیاز مثبت هم دارند مانند عکاسی هایی با موضوع ورزشی که پسر های با اندام خیلی لاغر نمی توانند انجام دهند.راجع به خانم ها هم همین است، دختری که سینه های خیلی بزرگی دارد بعضی لباس ها به تن او خیلی بد می شود و این ممکن است در جامعه خیلی مورد پسند باشد ولی از نظر کسانی که شو او را می بینند، اصلا موضوع جالبی نیست!

ورزش رقص کمک کننده به مدل ها

یکسری ورزش ها هم وجود دارد که خیلی می  تواند کمک کند مثل رقص هم برای اقایون و هم برای خانم ها.

رقص در کار مدلینگ به چند دلیل خیلی می تواند کمک کند

  1. بدنتان را انعطاف پذیر می کند.
  2. خودتان را با بدنتان آشنا می کند.

کسی که خوب می  رقصد معمولا اعتماد به نفس خوبی دارد و جلوی دروبین خیلی خوب می توانند پوز ها را اجرا کنند. داشتن بدن زیبا در مدلینگ مهم هست ولی داشتن این بدن زیبا ربطی به رشته ورزشی ندارد. چرا فرض می شود که مدل ها در ورزش پیشگام اند؟ کسی که به کار مدلینگ انجام می دهد یا مدلینگ را دوست دارد، یک سری علاقه های خاصی دارد مانند زیبا بودن که این زیبا بود بخش قابل توجهی از آن فیزیکی است.

مقاله ای که در ادامه می خوانید، دست شما را می گیرد و به دروازه مدلینگ می برد!

نحوه ورود به عرصه مدلینگ

سخن آخر و جمع بندی

علاقه شخصی مدل به زیبا بودن او را به سمت باشگاه، غذا های رژیمی می کشاند. باشگاه یک فرد را مدل نمی کند بلکه مدل می خواهد معیار های خودش را در بالاترین حد ممکن نگه دارد و به همین خاطر به باشگاه می رود غذاهای سالم و رژیمی مصرف می کند و کلی کار های دیگر مانند مراقبت های پوست و مو را انجام می دهد که چون خودش دوست دارد و علاقه شخصی است.

هزاران دختر پسر هایی هستند که نه باشگاه می روند نه غذای رژیمی می خوردند مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف می کنند ولی مدل هم هستند؛ ولی هیچکدام

پایدار نیستند و سریع از بین می روند. آمار کسی که مدل هست، باشگاه می رود، غذای رژیمی مصرف می کند و مراقب

خودش هست یک فرد دورنگر و به فکر آینده خود در مدلینگ است و به مدلینگ خیلی حرفه ای تر نگاه می کند. پس شما هر راهی که دلتان می خواهد را برای رسیدن به آن فرم خوب بدنتان می توانید استفاده کنید و مهم آن تصویری است که در لحظه دوربین از شما ثبت می کند.

در پایان اگر دوست دارید بدانید درآمد شغل مدلینگ چقدر است، کلیک کنید!

5 دیدگاه دربارهٔ «ورزش مناسب مدلینگ»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا