ورود / عضویت

قوانین مدلینگ

سلام به همه شما عزیزان که به عرصه مدلینگ علاقه دارید و سعی دارید که راجبش اطلاعاتی کسب بکنید . توی این مطلب همونطور که از عنوان هم معلوم هست و خودتون هم میدونید ، میخوایم راجب قوانینی که در زمینه مدلینگ وجود داره صحبت کنیم ! و خیالتون راحت باشه که قراره یک سری اطلاعات قوی و درست رو از ما راجب قوانین مدلینگ بگیرید . قبل از اینکه بحث اصلی رو شروع کنیم وظیفه خودم میدونم که سایت مدل آکادمی رو بهتون به صورت مختصر معرفی کنم . سایت مدل آکادمی در سال 1395 با هدف اینکه بتونه به علاقمندان مدلینگ اطلاعات و آگاهی ای رو ارائه بده شروع به کار کرد . به دلیل اینکه خیلی سخت و کم میشه منابع معتبر و استاندارد های روز مدلینگ رو پیدا کرد ، همه مطالب زیر نظر مدل بین المللی حال حاضر دنیا آقای ” امین قسمتی ” قرار دارد . شما میتونید اکثر آموزش های مدلینگ مثل کت واک ، پوزینگ ( ژست عکاسی ) ، تمرینات ورزشی مدل ها ، رژیم غذایی مدل ها و … به صورت کاملا رایگان و به زبان فارسی در سایت و یوتیوب امین قسمتی مشاهده کنید . حالا که یک اطلاعات مختصری رو از سایت ما گرفتید ، بهتره بریم سر مطلب اصلی که بخاطرش اینجایید .

1 ) آیا مدلینگ قانون خاصی دارد ؟

در خصوص این سوال ، باید گفت عرصه مدلینگ قوانینی که نوشته شده باشه و روش تاکید شده باشه رو نداره ! اما قوانین زیاد نانوشته ای هست که الان به اونا میپردازیم . یک سری قوانین ها ، هنگامی که شما بخواید با آژانس مدلینگ قرداد ببندید بهش توجه و اعمال میشه. که یکسری کلیات هست اما این موضوع بنا به آژانس های مختلف و مدل های مختلف تغییر میکنه ! دراصل تعهداتی که یک مدل به آژانس مدلینگ خودش و همینطور برعکس آژانس به مدل خودش داره در قرداد ذکر میشه . اگر بخوایم از این قوانین و تعهدات یک مثال بزنیم میتونیم بگیم که مدل ها باید همان شکل ظاهری و فیزیکی خودشون رو همون لحظه ای که قرداد میبندند حفظ کنند . برای مثال وزن اضافه نکنند ، وزن کم نکنند ، موهاشون رو کوتاه نکنند و … . اما اگر این موضوع حالا به هر دلیلی میخواد تغییر بکنه ، باید حتما با آژانس خودشون در میان بگذارند و ازشون به اصطلاح اجازه بگیرند . و این موضوع برای خانم و آقا فرقی نمیکنه و هردو باید حواسشون به این موضوع باشه ! اما درکل بخوایم بگیم ، قوانین آژانس های مدلینگی متغییر هست و بستگی به مدلی که بهشون مراجعه میکنه داره .

2 ) مدل ها چه قوانینی را باید رعایت بکنند ؟

خب در اینجا بحثمون یکم بازتر میشه و قوانین نا نوشته زیادی هست که شما به عنوان یک مدل باید رعایت کنید . هنگامی که با آژانس قرارداد میبندید ، همه چیتون برای اون آژانس باید کلیر و شفاف باشه ! هرچقدر که میتونید سعی کنید همانطور که وقتی پیش آژانس رفتید و قرداد بستید خودتون رو نگهدارید . یک مدل خوب ، باید سعی کنه پوست ، مو ، بدن خودش رو در سلامت ترین حالت خودش نگهداره . و از رفتارها و کارهایی که باعث بشه بهشون آسیب برسه دوری کنند . خیلی از آژانس های مدلینگ ، حواسشون هست که مدلشون خواب منظم و در تایم درستش رو داشته باشه که به خود و بدنش آسیبی نرسه ! از یک رژیم غذایی خوب و سالم پیروی کنند و تا جایی که میتونند مواد غذایی مضر اصلا استفاده نکنند . تغذیه سالم شما ، یکی از مهم ترین قوانین نانوشته ی مدلینگ هست . یک رژیم غذایی سالم و خوب به شما این آپشن رو میده که یک پوست و موی سالم و زیبا رو داشته باشید .

بیشتر بخوانید: تغذیه مناسب مدلینگ

بصورت مداوم باید ورزش کنید و اصلا ورزش رو کنار نگذارید تا بدنتون همیشه روی فرم خوبی از خودش قرار گرفته باشه .حتما باید ورزش مناسب مدلینگ را انجام بدهید! درکل سعی کنید که یک بدن متناسب و روی فرم و یک پوست و موی سالم داشته باشید چون هیچ وقت نمیدونید که شات بعدیتون که روز و چه ساعتی ممکنه باشه . برای مثال اگر شما شات هایی با برند های لباس زیر داشته باشید ، باید پوست و بدنتون رو کاملا خوب نگهداشته باشید .

1 ) رفتار مدل با آژانس مدلینگ

سعی کنند تا جایی که میتونند همیشه در دسترس آژانس خودشون باشند ! وقتی که دارید با آژانستون قرارداد میبندید همونطور که گفتم باید کاملا باهاشون روراست باشید و برای مثال اگر کار و شغل دیگه ای دارید ، بهشون حتما بگید . چون ممکنه که آژانس شما همون موقعی که در دسترس نیستید براتون کاری رو جور کرده باشه و شما نباشید ! پس اگر فگر میکنید که ممکنه همیشه در دسترس نباشید و همونطور که گفتم کار دیگه ای دارید حتما به آژانستون بگید . قانون دیگه ای که یک مدل داره اینه که هیچ وقت نباید با کلاینت خودش در ارتباط باشه ؛ نباید شماره کلاینتش رو بگیره ، اگر خواستند باهاش صحبت کنند ادامه بده و … . و در همون اول از کلاینت بخوان که اگر مشکلی هست فقط و فقط با آژانس مدل در ارتباط باشه و با اون در میان بگذاره . حواستون باشه اگر خودتون با برندی کار میکنید و قرارداد دارید ، عکاسی ای کردید ، تحت قرارداد پروژه آژانس دیگری هستید و … رو حتما به آژانس جدیدتون بگید ! برای مثال اگر شما قبلا برای برند Nike کار میکردید ، حداقل تا دوسال نباید برای برند ورزشی دیگه ای شات انجام بدید . آژانس مدلینگ شما باید اینهارو بدونه تا برای مثال شمارو برای عکاسی و شات های ورزشی نفرسته ! آخرین قانون نانوشته عرصه مدلینگ اینه که سعی کنید تا جایی که میتونید به عنوان یک مدل رفتار حرفه ای از خودتون نشون بدید . آژانس ها هیچکدومشون از مدلی که نتونه به شکل حرفه ای خودش با کلاینت برخورد کنه رو نمیپسنده و استخدام نمیکنه ! چراکه خیلی مهمه وقتی آژانس شمارو پیش کلاینتتون میفرسته یک رفتار حرفه ای از خودتون نشون بدید و از حرکات ناشایست پرهیز کنید . بیشتر بخوانید: آموزش مدلینگ

3 ) قوانین مدلینگ با چه هدفی وضع میشوند ؟

قوانینی که در بالا ذکر کردم بسیار کمک میکنه که هم خود مدل ، هم کلاینت کاراییشون رو بهتر کنند و افزایش بدهند هست . چراکه دنیای فشن و دنیای مدلینگ دنیایی درخشان ، پر زرق و برق ، پر هزینه و پر از استرسه ! به دلیل اینکه اگر قرار باشه مدل به شکل حرفه ای و خوب کارش رو انجام نده و دچار تنش بشه اتفاقات خوبی نخواهد افتاد . هم پروژه و کار خودتون خراب خواهد شد و هم اینکه کلاینت هزینه های بسیار بالایی برای یک مدل میپردازه و در عرض چند وقت کارش خراب میشه ! پس از طرف کلاینت ها هم باید یک امنیتی و خیال خاطری وجود داشته باشه که با اطمینان هزینه کنند و کارشون رو دست شما بسپارند . پس به همین دلیل این قوانین نانوشته و مهم برای ارتباط و رابطه خوب یک مدل با کلاینت خودش وضع میشه تا کارها به خوبی و بدون تنش پیش بره .

4 ) اگر قوانین مدلینگ را بلد نباشیم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

در هر صورت شما باید تمام سعی خودتون رو بکنید که این قوانین رو به خوبی اجرا کنید و انجام بدید . مدلی که کارش رو خوب پیش نبره و با کلاینت خودش به مشکل بخوره ناخودآگاه کم کم از عرصه مدلینگ حذف خواهند شد . چرا که هیچ آژانس، هیچ مشتری و هیچ فرقی علاقه نداره با مدلی که کارش رو بلد نیست و باعث تنش میشه رو انتخاب کنه ! و اون مدل هرچقدر هم استعداد داشته باشه نمیتونه توی دنیای مدلینگ پیشرفت کنه چون هیچ آژانس نمیخواد که وقتشو صرف آموزش به مدلش کنه . امیدوارم که این مطلب به دردتون خورده باشه و تونسته باشید از اون اطلاعاتی رو کسب کنید . 🙂

2 دیدگاه دربارهٔ «قوانین مدلینگ»

    1. درود بر شما ، خیر عمل زیبایی لازم نیست ویدیو های امین قسمتی در یوتیوب که مختص حرفه مدلینگ و موارد مرتبط با آن مانند بهداشت ومراقبت ، تغذیه ، تناسب اندام و ورزش است را ملاحظه نمائید توضیحات کامل در آنها داده شده.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدرک مدلینگ

مدرک مدلینگ

آیا می دانید که برای شغل مدلینگ چه مدرکی مورد نیاز است ؟ خیلی ها هستند که در این باره سوال های زیادی می پرسند