ورود / عضویت

چه کار کنیم تا در عکس ها قد بلند تر دیده شویم !

 این عکس ها می تواند در زمینه مدلینگ، عکس های سلفی یا عکس های دسته جمعه که در مهمانی ها می گیرید باشد در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.باید دو نکته اساسی و مهم درباره این موضوع را به شما بگوییم.در مورد بلند قد دیده شدن در عکس ها کار های زیادی می توان انجام داد.به طور مثال نوع لباس پوشیدن، نوع آرایش کردن و . . .  خیلی از موارد دیگری هم وجود دارد که باعث می شود شما را در عکس ها قد بلند تر نشان می دهد.

2 نکته مهم برای قد بلندتر دیده شدن در عکس

و اما دو نکته مهم که در صورت رعایت نشدن آنها حتی طرز لباس پوشیدن و  نوع آرایش کردن هم تاثیری ندارد.

آیا می دانید مدل ها چه قد و وزنی باید داشته باشند؟ شاید شما هم قد و وزن یک مدل را داشته باشید و یک ذاتا یک مدل باشید!

قد و وزن مناسب برای مدل شدن

زاویه دوربین نسبت به شما:

زاویه دوربین در هنگام عکس گرفتن نسبت به شما باید درست باشد.

در کل سه نوع زاویه عکاسی وجود دارد :

چطور در عکس ها قدمان بلند بیفتد؟
چطور در عکس ها قدمان بلند بیفتد؟

1-1دوربین بالاتر از شما قرار داشته باشد

در این مورد پایه دوربین از قد شما بلند تر می باشد و یا فرد عکاس قد بلند تری نسبت به شما دارد .در هنگام عکاسی وقتی که به دلایلی دوربین بالاتر از شما قرار بگیرد، نه تنها قد شما را  بلند تر نمی کند بلکه شما را کوتاه تر نشان می دهد و بد ترین حالت عکاسی می باشد.

حالت دوربین بالاتر از-شما
حالت دوربین بالاتر از-شما

2-1 دوربین هم راستا با شما باشد

در این حالت دوربین مسقیم روبه روی شما قرار دارد و همان چیزی که دیده می شود در عکس هم نمایان خواهد شد؛ نه بلند تر و نه کوتاه تر.این زاویه دوربین با شما، برای افرادی که می خواهند در عکس طبیعی افتاده باشند حالت بهتری است؛ و در عکس های تبلیغات لباس ها یا  محصول خاصی از این زاویه برای عکاسی استفاده می شود.

آیا می دانید برترین مدل های خارجی کدامند؟ از زبان امین قسمتی بشنوید!

10 مدل برتر خارجی از زبان یک مدل بین المللی

3-1 زاویه دوربین پایین تر از شما قرار گرفته باشد.

در این حالت نیاز نیست که دوربین بیش از اندازه روبه پایین باشد ولی لنز دوربین باید رو به بالا عکاسی بکند.این زاویه دوربین بر خلاف موارد های بالا باعث بلند تر و کشیده تر دیده شدن شما می شود. توجه داشته باشید این زاویه دوربین نباید زیاد باشد. پس دفعات بعدی که در مهمانی ها و دورهمی ها خواستید عکسی بگیرید که قدتان بلند تر دیده شود، دوربین را بالاتر یا مستقیم نگیرید، کمی پایین بیاورید و زاویه ای  بدید تا عکس خوبی از آب در بیاید.

زاویه دوربین پایینتر از شما باشد
زاویه دوربین پایینتر از شما باشد

در عکس هایی که برای مدلینگ یا تبلیغ لباس ها گرفته می شود، معمولا پاها باز می باشد و این کار باعث کوتاه تر دیده شدن قد می شود. ولی وقتی که دوربین را کمی پایین تر آورده و کمی زاویه داده بشود پاها کشیده و قد هم بلند تر دیده می شود و تناسب اندام به طورکامل رعایت می شود. در مهمانی ها که برای عکس گرفتن اقدام می کنید فرد عکاس دوربین را متناسب با قد خود یا بالاترمی گیرد و همان مورد زاویه مستقیم با شما شکل می گیرد. در این مورد اندازه پایین تنه شما با بالا تنه شما تناسب ندارد و عکس مطلوبی از آب در نمی آید.

امین قسمتی به شما کمک می کند که یک به یک مدل تبدیل شوید!

امین قسمتی کیست؟

ولی اگر دوربین با زاویه ای مناسب از پایین تر قرار بگیرد تناسب اندام به طور کامل رعایت شده و در عکس ها کوتاه قد نمی افتید، برعکس قدتان کشیده تر دیده می شود، و حتی افراد کوتاه هم  با قد بلند دیده می شوند.

معمولا عکاس های حرفه ای در استیج ها روی زمین نشسته و یا روی صندلی های کوتاه نشسته یا روی زمین دراز می کشند و بعد به عکاسی می پردازند این به دلیل خستگی یا بی حالی عکاس نیست، بلکه به خاطر بهتر شدن عکس یا نظمی است که باید درعکس رعایت شود.

آیا می خواهید همین حالا شروع کنید و یک مدل شوید؟

برای مدل شدن از کجا باید شروع کرد؟

 افراد ماهر درعکاسی این نکات را خیلی خوب می دانند ولی برای افراد معمولی: توجه داشته باشند که زیاد شدن این زاویه دوربین از پایین باعث کشیده شدن بیش از اندازه پاها می شود و به فرض مثال شبیه بابا لنگ دراز می شوید و برعکس بالا تنه کوچک تر به نظر می آید و این عکس برای عکس های معمولی خوب نیست. از این نوع زاویه برای عکس هایی که تبلیغات انواع شلوار یا کفش که بهتر دیده می شوند  می توان استفاده کرد.

و اما برای کسانی که درعکس های دورهمی ها و مهمانی ها و یا سلفی ها دیده شدن خودشان مهم تر از شلوار یا کفششان است نباید زاویه دوربین را زیاد پایین آورد. 

2- فضای زیادی در بالای سر نباشد

در  عکس های تکی یا دسته جمعی که گرفته می شود،  سعی کنید خیلی فضای خالی بالای سرتان نباشد یعنی از سرتان تا اتنهای فریم فضای خالی زیاد نباشد. زیاد بودن فضای خالی بالای سر در عکس ها باعث کوتاه تر دیده شدن شما می شود. در عکس هایی که برای بحث مدلینگ یا سلفی یا عکس های دورهمی ها گرفته می شود این دو نکته خیلی مهم است.

خیلی از روش های دیگر مانند پوشیدن لباس راه راه که قد را بلند تر نشان می دهد یا نحوه آرایش کردنتان، تا وقتی  که این دو نکته را رعایت نکنید فایده ای نخواهد داشت .

شما هم نمی خواهید باشگاه بروید چون فکر می کنید قدتان کوتاه می شود؟!

آیا بدنسازی باعث کوتاهی قد می شود؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا