ورود / عضویت

قد و وزن مناسب برای مدل شدن خانم ها و آقایان چقدر است؟!

چرا مدل های می بایست قد و وزن و سایز استاندارد داشته باشند؟! اصلا سایز استاندارد به چه دلیل در صنعت مدلینگ تعریف شده است؟ چه چیزهایی در حیطه قد و وزن مناسب برای مدل شدن اهمیت دار می شود و این تعاریف و استاندارد ها از کجا آمده است؟ در این مطلب تمامی جواب های خودتان را درباره قد و وزن مناسب برای مدل شدن آقایان و خانم ها از زبان امین قسمتی خواهید شنید و دانستن آن ها کمک بسیار زیادی به افرادی که به مدلینگ علاقه مند هستند خواهد کرد.

در ادامه به این موضوع واقف خواهید شد که سایز های بدنی به چه دلیلی به وجود آمده اند و چرا همه مدل ها می بایست یک سایز استاندارد داشته باشند و در بازه سایز استاندارد، مثلا قد استاندارد و وزن شما باید چقدر باشد و این پارامترها چقدر به قد و وزن و سایز کنونی شما نزدیک است؟

قد و وزن مناسب مدل شدن

مقدمه ای درباره سایز بدنی برای مدل شدن

در دنیا و در صنعت مدلینگ، مدل ها یک بازه ابعاد بدنی دارند که به آن (measurement در اصطلاح به معنی “اندازه” و یا “ابعاد”) گفته می شود و معادل عامیانه آن “سایز بدنی” می باشد.در واقع هنگامی که شما به خیاطی می روید تا برایتان کت و شلوار یا هر نوع لباسی بدوزند، خیاط سایز بدنی شما را مانند دور بازو یا دور کمر اندازه می گیرد.

این موضوع در دنیای مدلینگ از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مدل ها در سراسر دنیا می بایست در یک بازه وزنی، قدی و به طور کلی سایز استاندارد و مناسب باشند.خیلی کمتر از میزان استاندارد و بازه تعریف شده و خیلی بیشتر از آن جواب نخواهد داد.

یک طراح لباس را در نظر داشته باشید که در حال طراحی یک مجموعه یا کالکشن لباس است.این طراح برای طراحی لباس برای یک شخص و یا گروهی از اشخاص انرژی و هزینه زیادی را متحمل شده است.قطعا هدف طراح و یا برند خاصی که لباس را طراحی می کند قطعا نمایش دادن آن به تعداد بالایی از افراد است اینطور نیست؟ دلیل برگزاری فشن شو ها و انتخاب یک مدل خاص نیز همین است.حالا این برند ها و یا طراحان لباس طبق استانداردهای قد و وزن اقدام به طراحی لباس و آماده کردن آن می کنند و طبق آن هرچقدر بیشتر دیده شوند، فروش بهتری دارند.این موضوع را در نظر داشته باشید که این فشن شو ها در موقعیت های جغرافیایی متفاوت به انجام می رسد.

کانال یوتیوب امین قسمتی
کانال یوتیوب امین قسمتی

اولین کانال یوتیوب هستیم که یک کلاس آموزشی صفر تا صد رایگان برای علاقه مندان به مدلینگ تدارک دیده ایم.از طریق دکمه زیر وارد کانال شوید.

قد و وزن مناسب برای مدل شدن در خانم ها و آقایان

موضوع قد در مدلینگ مقوله ای بسیار مهم است.اولین سوالی که برای مدل شدن از شما خواهند پرسید این است که “قدت شما چند متر است؟”.قد استاندارد برای مدل شدن آقایان از 186 سانتی متر به بالا تا حدود 198سانتی متر یا 2 متر است.قد استاندارد برای خانم ها قد بالای 175 سانتی متر (بدون پاشنه!) می باشد.

قد و وزن مناسب برای مدل شدن خانم ها

چرا برای مدل شدن باید قد، وزن و سایز استاندارد داشته باشید؟

ممکن است یک کالکشن لباس با همان لباس ها در یک بازه چند ماهه در چند کشور برگزار شود و این موضوع برای طراح یا برند تولید کننده به صرفه نیست که برای هر فشن شو یک مجموعه از لباس با سایزهای مختلف تولید بکند چرا که هزینه طراحی، و دوخت و به طور کلی تولید آن بالا است! بنابراین راه چاره انتخاب مدل هایی است که با سایز لباس همخوانی داشته باشند. بنابراین این مدل ها هستند که می بایست در یک قد و وزن و ابعاد بدنی متناسب باشند چرا که لباس ها در سایز استاندارد تولید می شوند.

البته این قانون نانوشته ای است که طراحان و آژانس های مدلینک در تعامل با یکدیگر می باشند.بنابراین طراح یک برند اگر به کشور هند برود، مدل های متناسب با لباس های طراحی شده را انتخاب می کند و فشن شو را برگزار می کند و همان طراح اگر به (مثلا) لندن برود همین کار را تکرار می کند.مسلم است که انتقال مدل ها از کشوری به کشور دیگر امری به صرفه نیست.بنابراین این موضوع ایجاب می کند که مدل ها در سایز مناسبی باشند.

برای مدل شدن اول باید مدل ببینی! دکمه رو فشار بده و از بهترین مدل های مرد خارجی ایده بگیر!

10 تا از بهترین مدل های مرد خارجی + عکس

سایز بدنی استاندارد برای مدلینگ

چرا موضوع قد برای مدل شدن خانم ها و آقایان مهم است؟

این موضوع به این دلیل است که بدن شما به صورت پیشفرض متناسب آفریده شده است و نمی توان از تناسب آن خیلی فاصله داشت.برای مثال طول قد شما دقیقا به اندازه طول دو دستتان است هنگامی که هر دو دستتان را بصورت عمود باز نگه دارید! یا مثلا اندازه کف پاهایتان به اندازه ساعد شماست.

پس بنابراین بدن انسان ها از یک سری نسبت طبعیت می کند (به جز در موارد خاص بیماری های فیزیکی).بنابراین برای فردی که مثلا قدی معادل 186 سانتی متر را دارد، تخمین اندازه آستین از طرف خیاط و یا طراح قابل پیشبینی است.

بنابراین وقتی طراح از شما می پرسد که قد شما چند سانتی متر است؟ در ذهن خود یک تصویر کلی از طرحی که می خواهد به عمل برساند دارد و بعد از این مرحله به سراغ مراحل بعدی (مثلا تعیین ابعاد دور باسن یا دور سینه و یا دور کمر) می رود.

برای مدل شدن باید از کجا شروع کرد؟ قدم اول رو بردار!

برای مدل شدن باید از کجا شروع کرد؟!

برای مدل شدن باید بدنی خشک و لاغر داشته باشید!

یک نکته بسیار مهمی که تقریبا از یاد رفته محسوب می شود، این است که مدل های خانم و آقا می بایست بدن خشک و لاغری داشته باشند.به طور مثال خانمی را در نظر داشته باشید که سینه های بزرگی دارد.این مقوله بین خانم ها و آقایان از جذابیت خاصی برخوردار است.حال این موضوع را هم در نظر بگیرید که این خانم نمی تواند کاندیدای خوبی برای مدل شدن باشد چرا که ممکن است سینه های او تناسب لباس را از بین ببرد یا حتی باعث بد به نظر رسیدن طراحی لباس شود.همچنین ممکن است به جای آنکه توجه مخاطب به لباس جلب شود، به سینه های خانم مد نظر جلب شود.

چطور بدن خشکی داشته باشیم؟

آیا جذابیت بدن می تواند دلیلی برای ورود به مدلینگ باشد؟

حتی اگر تمام اطرافیان آن فرد به جذابیت او اعتراف کنند، این خانم برای مدل شدن گزینه مناسبی نیست چرا که سایز بدنی استانداردی ندارد.البته این موضوع به آقایان هم بست داده می شود اما چطور؟ پسری را در نظر بگیرید که بدن عضلانی دارد و به طور مثال سایز جلو بازوی او بزرگ است.ممگن است این پسر برای بسیاری از خانم ها جذاب به نظر برسد اما ممکن است اگر کت بپوشد، آستین کت چروک شود و این موضوع برای طراح فاجعه است!

کسایی که عمل زیبایی انجام دادند، می تونن مدل شن؟!

عمل زیبایی در مدلینگ!!!

در واقع بین مدلینگ و سایر فیلدهای دیگر مانند اینفلوئنسر بودن، فیتنس مدل بودن و یا بدنساز بودن تفاوت زیادی وجود دارد.بنابراین دلیل اصلی اینکه مدل ها بدن خشک در عین حال عضلانی دارند این است که اولا لباس ها روی تن آن ها خوب بنظر برسد و دوم اینکه بدون لباس هم بدن جذابی داشته باشند.

پسر با قد 2/10 هستم، آیا قدم برای مدلینگ زیادی بلند است؟

بله! قد شما خارج از استانداردهای تعریف شده برای مدلینگ است و ممکن است شرایط کاری سختی بتوانید داشته باشید.از نگاه دیگر، به دلیل قدی که دارید، ابعاد بدنی که دارید با سایر مدل ها متفاوت می باشد، بنابراین ممکن است پروسه عکاسی برای شما و عکاس بسیار سخت باشد!

اما این مورد به این معنی نیست که نمی توانید به هیچ وجه کار کنید! بلکه به این معنی است که شرایط کاریتان سخت خواهد بود.در حالت کلی ممکن است به عنوان مدلی که بخواهد مداوم کار کند، شرایط سختی داشته باشید.

خانمی هستم با قد 1/70 و همه چیز تمام ولی …

من تمام شرایط مدل شدن را دارم، از جمله چهره جذاب، بدن منعطف و وزن مناسب… اما می دانم قدم مناسب مدلینگ نیست ( از استاندارد کوتاه تر است ).آیا نمی توانم به خاطر قدم موفق شوم؟

در واقع هیچکس نمی تواند شما را در مسیر رسیدن به یک شرایط فوق العاده برای مدلینگ منع کند.اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم، با قد 170 سانتی متر در عرصه مدلینگ به مشکلات زیادی بر خواهید خورد! زیرا از استانداردها 4-5 سانتی متر کوتاه تر هستید.اما باید در نظر داشته باشید که می توانید در زمینه های دیگر مثل اینفلوئنسر شدن، معروف شدن در شبکه های اجتماعی، بازیگر شدن و … به شهرت برسید و از آن طریق بتوانید مانند یک مدل عکاسی کنید.

اما برای ورود تخصصی به مدلینگ قد شما کوتاه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدل آکادمی | اولین مرجع آموزش جامع مادلینگ به زبان فارسی

سلام به همه مدل های آینده

سلام به همه علاقه مندانه دنیای مد و فشن به خصوص حرفه مدلینگ، در مدل آکادمی تمام مطالبی که هر فرد لازمه بدون تا بتواند پا به عرصه مدلینگ بگذارد و به یک مدل حرفه‌ای تبدیل شود را براتون بصورت رایگان آموزش میدهیم

آیا بدنسازی باعث کوتاهی قد می شود؟

آیا بدنسازی باعث کوتاهی قد می شود؟

آیا بدنسازی باعث کوتاه  شدن قد می شود؟ معمولا به نوجوان ها گفته می شود که باشگاه نروند یا وزنه نزنند که باعث کوتاه شدن قد می شود. به آن ها گفته می شود که نمی توانی رشد کنی ، بدنسازی کار کردن جلو رشد بدن را می گیرد و به جای آن بسکتبال بازی

مدلینگ چه معیارهایی دارد ؟

مدلینگ | همه چیز درباره مدل شدن + انواع دسته بندی ها |مدل آکادمی

خبر خوب برای علاقه مندان به مدلینگ این است که در حقیقت مدلینگ زمینه و شاخه های بسیار مختلف و متفاوتی دارد و در صنعت مد و مدلینگ جا برای افراد با ویژگی های مختلف وجود دارد ! یعنی صنعت مدلینگ نیازمند افرادی حتی با قد کوتاه ٫ چاق ٫ ویا با ویژگی های دیگر هم دارد .

اصطلاحات رایج در مدلینگ

8 اصطلاح رایج در مدلینگ

بسیاری از افرادی که میخواهند در حوزه مدلینگ فعال باشند، هنوز اصطلاحات رایج در دنیای مدلینگ را نمی دانند.مگر می شود فوتبالیستی نداند که آفساید چیست؟بنابراین یک مدل هم باید بداند که اصطلاح های رایج در این دنیای حرفه ای به چه معناست. 1-AGANCY agancy به زبان فارسی به معنای آژانس است. modeling agancy به

علت گرسنگی های شبانه

علت گرسنگی‌های شبانه چیست؟

گاها افراد به اشتباه فکر می‌کنند که طبع شب سرد است!!! و اگر در شب که طبع هوا سرد است ما هم غذایی با طبع سرد بخوریم به دلیل ایجاد سرمای مضاعف در بدن خودمان پس احساس گرسنگی‌های شبانه به ما دست میدهد. امثال چنین توصیفاتی دررابطه با گرسنگی های شبانه کاملا غیر علمی و

اسکرول به بالا