ورود / عضویت

مدلینگ با محدودیت پوشش

به نظر بعضی افراد، مدلینگ به معنای این است که در استودیو با لباس های مختلف عکسی گرفته و آپلود می شود.برخی خانم ها هم  در این زمینه سوالی می پرسند که می توان مدل شویم اما لباس باز نپوشیم ؟

مدل ها و اینفلوئنسر ها با هم فرق دارند!

کسانی که استودیو اجاره می کنند و با خود لباس می برند و برای خودشان عکاسی می کنند مدل نیستند و برای هدف خودشان عکاسی می کنند، به این نوع افراد اینفلوئنسر گفته می شود.

ولی مدل کسی است که برای مشتری کار می کند.

من خانم هستم و می خواهم مدل شوم، آیا می شود که لباس باز نپوشم؟!

اما آن دسته از خانم هایی که سوال می کنند که می توانند مدل باشند ولی لباس باز نپوشند، این سوال خوبی نیست!

بر فرض مثال یک برند یک مدل را برای تبلیغ محصولاتش انتخاب می کند در این عکاسی 30 لباس باید درعکس های مختلف در تن مدل باشد که ممکن است 2 یا 3 تا از آن لباس ها باز باشد و برای این کار کلی هم پول قرار است به مدل پرداخت کند، اگر مدل همه لباس ها را بپوشد ولی لباس های باز را نپوشد و کار آن را انجام ندهد طبیعاتا برند آن مدل را انتخاب نمی کند.

مدل با حجاب
مدل با حجاب

برند یک بار هزینه پرداخت می کند و مدلی را انتخاب می کند که بتواند با آن کار کند. جواب این نوع سوالات که برخی مدل ها می پرسند این است که هم می توانند مدل باشند  و هم نه ! یعنی هم می توانید لباس باز انجام ندید ولی مدل باشید، و برعکس.نوع عکاسی که انتخاب می کنید دست شما است و هیچ کس نمی تواند شما را مجبور کند.

قبل از هر چیز آیا می دانید قد و وزن مناسب مدل ها چقدر است؟

شما انتخاب می کنید که محدودیت پوشش داشته باشید یا نه!

اینکه شما عکاسی بیکینی انجام بدید یا نه، دست خودتان می باشد و انتخاب خودتان است. اما یک دسته از افراد وجود دارند که عکاسی بیکینی انجام می دهند و تکلیفشان روشن است،

اما کسی که انجام نمی دهد، یک بخش از کار را از دست می دهد. بطور مثال کسی که عکاسی انجام می دهد ولی با لباس باز مشکل دارد این فرق می کند لباس باز در فرهنگ ما ایرانی ها یا مسلمان ها به عنوان یک مشکل دیده می شود اما برای یک دختر روسی لباس باز اصلا معنی ندارد یا کسی که در اروپا یا امریکا بزرگ شده باشد تعریفش از لباس باز خیلی متفاوت است.

در کل این یک انتخاب کاملا شخصی می باشد  که شما عکاسی بیکینی یا لباس زیر انجام بدهید یا نه و این یک دسته بندی است که شما یا آن را انتخاب می کنید یا نه !

10 تا از بهترین مدل های خارجی

آیا شما می خواهید مدل سطح بین المللی باشید؟

اما مسئله لباس باز کلا فرق می کند و در موضوع مدلینگ هیچ کاربردی ندارد.مدلینگ سطح های مختلفی دارد، مثلا هم به مدلی که در ایران فعالیت می کند و هم مدلی که در اروپا در بالاترین سطح کار می کند، مدل می گویند.

کسی که می خواهد در استاندارد های جهانی نه ایرانی، مدل بشود باید به این قضیه به صورت یک رشته، یک بیزینس (کسب و کار) و یک شغل حرفه ای نگاه کند و استراتژی، انگیزه ، پشتکار و دید باز داشته باشد که بتواند اصول اصلی کار را یاد بگیرد.

برای مدل شدن از کجا باید شروع کنم؟

با محدودیت پوشش هم می توانید مدل شوید اگر طاقت موارد زیر را داشته باشید!

آن دسته از دختر خانم هایی که از نظر خانوادگی، فرهنگی یا عقاید خودشان  محدودیت دارند، طبیعاتا نمی تواند پیشرفت کنند چون در آن راهی که قرار است طی بکنند تا به آن سطح و شرایط بالا برسند، سختی هایی می بینند که بدون شک پا پس می زنند و عقب می کشند.

برای پیشرفت شما باید جایی بروید که سقفش کوتاه نباشد باید از کشورتان مهاجرت کنید غربت بکشید، بی پولی، سختی زبان ، و سختی های متفاوت و . . . را تحمل کنید.

همه این ها را که پشت سر بگذارید تازه می توانید وارد میدان جنگ شوید که بتوانید با چالش های مختلف روبه رو بشوید .

اگر اهل این کار ها هستید و از خودتان مطمئن هستید که می توانید  همه این سختی ها را پشت سر بگذارید ، بله شما می توانید حتی با حجاب هم موفق شوید.

برای این کار یک آدم جنگجو نیاز است. کار مدلینگ به دلیل مسائل پشت پرده و به غیر از پروژه سخت است.

در آمد شغل مدلینگ چقدر است؟ آیا حقوق ثابت می دهند؟

صرفا چون زیبا هستید، نمی توانید مدل هم باشید!

آن دسته از افرادی که به دلیل تعریف های دوست، آشنا و خانواده که خیلی خوشگل هستند

 می خواهند وارد مدلینگ شود، به این قضیه خیلی ساده و به عنوان شغل دوم  نگاه نکنند.

آن کسانی که این دید را نسبت به این کار دارند نمی توانند موفق شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا