ورود / عضویت

مدرک مدلینگ

آیا می دانید که برای شغل مدلینگ چه مدرکی مورد نیاز است ؟ خیلی ها هستند که در این باره سوال های زیادی می پرسند که برای کار مدلینگ چه مدرکی باید داشته باشند یا مدرک کدام موسسه معتبر است ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا سیر تا پیاز مدرک مدلینگ را برایتان توضیح دهیم .

آیا برای کار مدلینگ مدرک ضروری است ؟

یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده می شود این است که آیا برای کار کردن در زمینه مدلینگ حتما باید مدرک مدلینگ داشته باشیم ؟ پاسخ به این سوال این گونه است که دوستان عزیز مدلینگ هیچ گونه مدرکی ندارد مگر کسی که می خواهد خواننده شود به مدرک نیاز دارد ؟

مگر خوانندگانی مثل ابی ، داریوش و یا حتی گوگوش مدرکی دارند ؟ خوانندگی ، بازیگری و مدلینگ یک جور هنر است و اگر شما هنر آن کار را داشته باشید، می توانید در آن رشته کار کنید .

کسی که می خواهد خواننده شود باید صدای خوبی داشته باشد و نحوه خواندن بلد باشد نه مدرک !

مثال بازیگر و خواننده را به این خاطر زدم که بدانید که مسیری که یک نفر برای خواننده شدن یا یک نفر برای بازیگر شدن باید طی کند را یک مدل هم باید تقریبا همان راه را طی کند اگر خواننده ها و بازیگران را درک کنید ، راحت تر می توانید برای کار مدلینگتان برنامه ریزی کنید .

افرادی که تصمیم می گیرند که خواننده یا بازیگر بشوند حتی اگر استعداد آن را هم داشته باشند نمی توانند در کنج خانه بنشینند و منتظر کسی باشد که او را کشف کند ، باید تلاش کند و خود را به دیگران اثبات کند .

این کار دو راه دارد : یا پول مورد نیاز برای مخارج خوانندگی را دارید و برای خود استویویی فراهم می کنید البومی را درست می کنید و هزینه ای هم می کنید تا آن را منتشر کنید اگر بعد از منتشر شدن آلبوم بازخورد مثبتی گرفتید که معروف می شوید و ادامه داستان .

مطالبی که قبل از پایان این مقاله باید بخوانید!

آیا می خواهید یک مدل در سطح بین المللی باشید؟ ما اینجا هستیم تا شما را به این جایگاه برسانیم! کلیک کنید : آژانس مدلینگ
کدام آژانس مدلینگ مدرک می دهد؟
کدام آژانس مدلینگ مدرک می دهد؟

قبل از مدرک مدلینگ، به فکر کار کردن باشید!

اگر پول مورد نیاز را ندارید باید کسی یا شرکتی را پیدا کنید که اسپانسر شما بشود و بر روی شما سرمایه گذاری بکند . پیدا کرد این کمپانی این طور است که وقتی شما چیزی برای ارائه کردن نداشته باشید کسی یا کمپانی اسپانسر شما نمی شود شما باید بطور خود جوش استعداد یا هنری را داشته باشید که روی آن کار کنید و بهتر بشوید تا بتوانید اسپانسر را متقاعد کنید که شما ارزش سرمایه گذاری را دارید .برای مدل شدن باید از کجا شروع کرد؟

آیا شهاب حسینی چون مدرک روانشناسی دارد، روانشناس است؟

بازیگری هم به همین روال است مثلا شهاب حسینی روان شناسی دانشگاه تهران خوانده این چه ربطه به بازیگری دارد ؟ شهاب حسینی به خاطر استعدادش در بازیگری بهترین بازیگر ایران است ! اکادمی هایی در زمینه موسیقی ، کارگردانی و بازیگری وجود دارد درسته ولی این هیچ ربطی به موفق شدن در کار ندارد !

آیا میدانید مدل ها چه ورزشی می کنند؟

ورزش مناسب مدلینگ چیست؟

داشتن مدرک در مدلینگ در خارج از کشور

در زمینه فشن هم در کشور های خارجی رشته دانشگاهی فشن وجود دارد که آن هم زیر شاخه دارد از طراحی تا موارد دیگر ولی باز هم ربطی به کسی که می خواهد کار مدلینگ انجام بدهد ندارد !

کسی که می خواهد مدل موفقی بشود و کار مدلینگ انجام بدهد و وارد این قضیه بشوند مثل بازیگر و خواننده باید خودش را به دیگران ثابت کند که می تواند این کار را انجام بدهد . یک خواننده باید ته صدای را داشته باشد و یک مدل باید حداقل فیزیکی را داشته باشد . حداقل فیزیکی یعنی حداقل های قد چهره را داشته باشد.

مقاله (قد و وزن مناسب مدلینگ در این باره به شما کمک می کند)

اما از همه ی اینها مهم تر این است که آن کار را بلد باشد یعنی خواننده باید خوانندگی را بلد باشد حتی اگر صدای بسیار خوبی هم نداشته باشد اگر خوانندگی را خوب بلد باشد بقیه موارد را می تواند با دستگاه و تکنولوژی درست کرد . بحث مدلینگ هم همین طور است اگر شما آن حداقل ها را داشته باشید بلد باشید چطوری جلوی دوربین پوز بگیرید با یک سری تمرین ها با یک سری جراحی های پلاستیک و کار های دیگر مانند گریم و . . . می شود ایراد های صورت و استایلتان را را بر طرف کرد .

برای این که بتوانید خودتان را به عنوان یک مدل ثابت کنید باید چیزی برای ارائه کردن داشته باشید مثلا مدل با عکس هایش شناخته می شود .

منظور از عکس ، عکس های سلفی نیست ، عکس سلفی را همه دارند و فرقی بین کسی که می خواهد بشود و نشود ندارد .

کسانی که می خواهند وارد مدلینگ بشوند یک چیزی را حق دارند این که رفرنس مناسبی برای کار وجود ندارد مثلا کسی که می خواهد کار خوانندگی انجام بدهد ، خواننده های موفق هستند و کلاس های متعدد و زیادی هم وجود دارد بازیگری هم همین است بازیگران موفق زیادی وجود دارد و کلاس های زیادی هم برگزار می کنند ولی کسی که می خواهد بازیگر بشود باید خودش انتخاب کند که ایا کلاس بازیگری امین حیایی برود یا کلاس بازیگری ایرج ملک .

در مدلینگ هم همین گونه است کسانی مانند استاد ایرج ملک در ایران زیاد هستند متاسفانه . خیلی ها هستند که هیچ بویی از مدلینگ نبرده اند هیچ کاری نکرده اند و هیچی از مدلینگ نمی دانند فقط یک دوربین دارند که کلی عکس گرفتن و کلی چیز های دیگر اما از نظر کار مدلینگی یک سور به استاد ایرج ملک زده اند.

مقاله کمک کننده : شرایط مدلینگ در خارج از ایراننحوه ورود به دنیای مدل ها!

مربیان بدون مدرک در ایران که پول خوبی در می آورند!

اینجور افراد در ایران زیاد هستند اما این شما هستید که باید تشخیص بدهید که واقعا کدام یکی کار مدلینگ انجام می دهدند و کدام الکی هستند خیلی ها هستند که کار مدلینگ کرده اند و الان درحال آموزش هستند و پول خوبی هم در می آورند .

اگر هنوز نمی توانید تشخیص بدهید که چه کسی واقعا کار مدلینگ انجام داده و چه کسی انجام نداده ، یا کلاس کدام شرکت کنید و کلاس کدام شرکت نکنید ، این را هم بگوییم که حتما مجبور نیستید که به کلاس بروید مگر شهاب حسینی کلاسی رفته از رادیو شروع کرد بعد مجری گری و بعد به اینجا رسیده یعنی کار کرده و دست روی دستش نگزاشته که کسی او را کمک کند . حال اگر خواستید کلاسی بروید که کسی به شما یاد بدهد ف خودتان باید کار های آن شخص را مشاهده کنید و باید ببینید که از کار هایش خوششتان می آید یا خیر.

منابع و مجله معتبر فشن خارجی را فالو کنید زیرا هر چیزی که در ایران هست مخصوص خود ایران است و خیلی با استاندارد های جهانی تفاوت دارد . در ایران جو خاصی است که فقط بدرد خود ایران می خورد اگر شما می خواهید در ایران کارد کنید که بحث جدایی داردولی نه اگر واقعا می خواهید بین المللی کار کنید و در این زمینه موفق باشید ، باید وسعت دیدتان را افزایش بدهید و منابع خارجی را فالو کنید و ببینید در ایران کی به آن شبیه تر است و در آخر خودتان انتخاب کنید .

مدارک مدلینگ
مدارک مدلینگ

برای ورود به مدلینگ مدرک داشته باشم یا نه؟! (نتیجه گیری)

نحوه ورود به مدلینگ نه به مدرک نیاز دارید نه به کلاسی فقط باید هنرتان را به بقیه و خودتان ثابت کنید همین و بس مانند تمام خواننده و بازیگر ها باید آن هنرتان را ارائه بدهید و برای ارائه داردن و برای این که دیده بشوید ، تنها یک راه وجود ندارد هزاران هزار راه وجود دارد مثلا کسی که هیچ ارتباطی با بازیگری ندارد ولی می خواهد بازیگر شود بهتر است به کلاسی برود که کسانی که اهل این کار هستند زیاد رفت و آمد داشته باشند و علاوه بر یادگیری با آنها هم آشنا بشوند و یا کسی که می خواهدخواننده بشود ، به کلاسی برود با افرادی آشنا می شود که اهل این کار هستند و می تواند با اشخاص مهم تری هم آشنا بشود .

کسی هم که می خواهد کار فشن انجام بدهد باید به استودیو های مختلف برود تا با آن افراد اشنا بشود و ارتباطات مورد نظرش را پیدا کند و راه خودش را بسازد . این مورد فقط مربوط به ایران نیست و هستند کسانی که در آموزش می دهند و کلاس هایی است و این در همه جای دنیا وجود دارد .

مدرکی برای کار مدلینگ وجود ندارد اگر می خواهید یک مدل موقق بشوید روی خودتان کار کنید خودتان و استعداد هایتان را ارتقا بدهید و سعی کنید خودتان را به بقیه ثابت کنید . گاهی اوقات سایت های فارسی زبانی هستند که مدرک مدلینگ می دهند و پولی دریافت می کنند که مدلتان کنند ، لطفا گول این ها را نخورید و پولتان را دور نریزید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا