ورود / عضویت

چگونه عضو آژانس های مدلینگ شویم؟

در اینترنت و پیج های مختلف اطلاعات اشتباه و متفاوت با واقعیت کار مدلینگ وجود دارد ابتدا بحث را درباره چگونه ارتباط برقرار کردن با آژانس های مدلینگ آغاز می کنیم .

در هر کشوری در برخی از شهر ها مرکز مدلینگ در آن کشور وجود دارد.

به طور مثال : در کشور ترکیه شهر استانبول از شهر های دیگر مدلینگ قدرت بیشتری دارد.

در شهر های دیگر هم آژانس های مدلینگ وجود دارد و کار مدلینگ انجام می شود اما نه به اندازه و قدرت استانبول.

در همه کشور ها روال همین طور است و یک شهر، مرکز مدلینگ آن کشور است .

مرحله اول : انتخاب قطب مدلینگ در هر کشور!

خانم یا آقایی که برای انجام کار مدلینگ قصد خارج شدن از کشور را دارد ابتدا باید مقصد و کشور مورد نظر خود را مشخص  کند و به دنبال اطلاعاتی درباره شهری باشد که مدلینگ روی بورس باشد و مرکز مدلینگ آن کشور باشد .

مرحله دوم : آژانس مدلینگ را پیدا کنید!

بعد از انتخاب کشور و شهر باید به پیدا کردن آژانس بپردازید . معمولا آژانس ها در وب سایت هایشان فرم هایی دارند.که از طریق این فرم ها می توان اقدام کرد ، و روش دیگر می تواند فرستادن ایمیل باشد.

اگر شما از قبل در آن کشور ساکن هستید ، می توانید مستقیم و به صورت حضوری به آنجا مراجعه کنید و این کار برای شما بهتر است.

مواردی که معمولا آژانس ها از یک فرد می خواهند این است که پورتفولیو هایتان را

برایشان ارسال کنید و هر چقدر این نمونه کار ها قوی تر باشد بیشتر برای کار کردن با شما مشتاق می شوند .

برای بررسی شرایط و عضویت در آژانس مدلینگ مدل آکادمی، کلیک کنید! (ما مدل ها را به بازارهای جهانی معرفی می کنیم)

آژانس مدلینگ مدل آکادمی (برترین مرکز مدلینگ در ایران با فعالیت بین المللی)

یکی از شروط عضویت در آزانس های مدلینگ | عکس های پلوراید

اما ایجنسی های پیشرفته علاوه بر عکس های پرتفولیو ، عکس های پلوراید (polaroid) هم می خواهند .این عکس ها عکس هایی هستند که بدون ادیت هستند و عکس حرفه ای نیست .در این عکس ها نباید لباس های خیلی خفن ، هیچ ادیتی، و هیچ میک اپی داشته باشید .

به زبان ساده : یک عکس ساده از تمام قد ، صورتتان ، رخ چپ ، رخ راست .

این دو مورد معمولا از شما خواسته می شود و شماره تماس ، ایمیل و آدرس شبکه های اجتماعی که دارید را در اختیارشان قرار می دهید تا بتوانند با شما در ارتباط باشند .شما بعد از این کار باید منتظر باشید که برسی کنند و اگر مایل به کار کردن بودند با شما

تماس می گیرند و ادامه ماجرا . . .  .

آژانس های مدلینگ چه امکاناتی را فراهم می کنند ؟

هر ایجنسی ممکن است برخی امکانات را فراهم کند و برخی را فراهم نکند این به خود آنایجنسی و شرایط شرکتی که به عنوان ایجنسی استخدام شده بستگی دارد ، اما به طور عرف ایجنسی ها برای مدل هایی که از خارج از آن کشور می آیند ، امکانات پیش فرض آماده می کنند که مدل می تواند قبول کند یا نه .

آیا می دانید مدل ها چه ورزشی می کنند؟!

ورزش مناسب مدلینگ را بخوانید!

مدل آپارتمان ها از امکانات تدارک دیده شده برای عضو ها هستند

یکی از آن امکانات جای خواب هست که به آن مدل اپارتمان گفته می شود . مدل آپارتمان جایی مثل خوابگاه دانشجویی است .ایجنسی ها یک آپارتمانی دارند که مدل ها را در آن اسکان می دهند . البته شرایط همه مدل آپارتمان ها هم یکی نیست، بعضی ها هستند که شرایط خوبی دارند یکسری هم هستند که واقعا خیلی شرایط بدی دارند .

اجاره مدل آپارتمان و شرایط پرداخت آن در آزانس های مدلینگ

مبلغ اجاره مدل آپارتمان را معمولا باید مدل به ایجنسی پرداخت کند ، ولی در آخر کار این مبلغ از حقوقی که دریافت می کند کسر می شود .مدل های می توانند این مدل آپارتمانی که ایجنسی بطور پیش فرض در نظر گرفته را قبول کند و اجاره اش را بپردازد و هم می تواند قبول نکند و خانه ای برای خود کرایه کند .

آیا اگر عضو آژانس مدلینگ شوم، پولم بلافاصله پرداخت می شود؟

بحث خانه با خود مدل است ولی برخی امکانات وجود دارد که باید در قرارداد ذکر شود : مدل ها وقتی در مدل آپارتمان ایجنسی هستند ، بلافاصله پولشان را دریافت نمی کنند ودر واقع یک پول تو جیبی دریافت می کنند که این می تواند هفته ای یکبار یا چند روز یک بار باشد که این به قرارداد بستگی دارد . خوراک و رفت آمد ها و بقیه کار های شخصی را باید با همان پول انجام بدهند چرا که وقتی قرارداد بسته می شود و پروژه ای انجام می شود مثلا 1000 دلار ، بلافاصله بعد از پروژه  پول به شما پرداخت نمی شود .

در اخر قرارداد حساب کتاب می شود و درصد مدل پرداخت می شود .برای مدل شدن از کجا باید شروع کرد؟

درصد مدل در آژانس های مدلینگ چیست و چقدر است؟

یعنی به طور عرف ایجنسی ها بین 20 تا 30 درصد قرارداد یا آن پروژه را به عنوان کمیسیون از شما می گیرند یعنی از پروژه ای که 1000 دلار قرارداد بسته شده 30 درصد

( 300 دلار) آن به ایجنسی تعلق دارد .

ممکن است یکسری هزینه های دیگر بنا به آن کشوری که در آن حضور دارید از شما بگیرند مانند تکس (مالیات) که در هر کشوری هست و قانون آن کشور است و آن هزینه ها را هم از شما می گیرند .

ثبت نام در آژانس های مدلینگ ایرانی
ثبت نام در آژانس های مدلینگ ایرانی

عضویت در آژانس های مدلینگ چقدر هزینه دارد ؟

بعضی از مدل ها وضعیت مالی بدی دارند و خیلی ها هم وضعیت مالی خیلی خوبی دارند .این موضوع به خودتان ربط دارد خیلی از بازیگران و خواننده ها هم این طوری هستند .مدل ها هم معمولا دختر و پسرهای جوانی هستند که ممکن است پشتوانه ای نداشته باشند و به دنبال علاقه هایشان آمده باشند .

وضعیت مالی بد در مدل ها خیلی است اما این بدین معنا نیست که همه ی مدل ها وضعیت مالی خوبی ندارند ، برخی از مدل ها حتی میلیونر هم هستند !در قراردادی که بسته می شود همه چیز را باید در نظر گرفته شود مانند اینکه در هزینه ها چه مقداری از آن مطعلق به ایجنسی هست و چه مقدار از آن را باید مدل پرداخت کند ، ایجنسی چند درصد دریافت می کند ، مدل چند درصد دریافت می کند و . . . همه این ها باید شفاف در قرارداد ذکر شود و بعد قرارداد بسته شود .

برای مدل هایی که تازه کار هستند و تجربه ندارند و یا برای بستن قرارداد در کشور دیگر باید از طریق یک کانال یا یک  فرد معتبر و با تجربه قرارداد بسته شود تا هیچ گونه سوء استفاده ای رخ ندهد .

آیا مدلینگ با حجاب یا محدودیت پوشش ممکن است؟

آیا آژانس مدلینگ خوب در ایران وجود دارد؟

در تمام کشور های دنیا ایجنسی های معتبر وجود دارد و متاسفانه در ایران این آژانس ها وجود ندارد . مدل هایی که می خواهند از یک کشور به یک کشور دیگر بروند بهترین کار این است که در آن کشوری که هستند ، با یک ایجنسی قرارداد داشته باشند و آن ایجنسی مدلش را به کشور دیگر و به ایجنسی دیگر بفرستد .

ایجنسی که در کشور خود مدل هست ، به آن ایجنسی مادر گفته می شود که تمام موارد بالا را در نظر می گیرد و بعد مدل را به یک کشور دیگر و یک  ایجنسی دیگر می فرستد که می داند خوب می تواند کار کند و درآمد داشته باشد .

اما مدل های بی تجربه و تازه کار  که می خواهند خودشان به یک کشور بروند به شرایط آن کشور ، سیستم مالیاتی ، درآمد ها و زبان آن کشور مسلط نیستند و نمی توانند از حق خود دفاع کنند . برای همین ایجنسی ها هم خیلی مدل دیده اند و می دانند چگونه قرارداد ببندند که تا می شود به نفع خودشان باشد .

بهترین راهکار برای مدل های تازه کار

هزینه های یک مدل که در نیویورک کار می کند خیلی بیشتر از مدلی است ک در استانبول کار می کند و این کشور به کشور فرق می کند شهر با شهر هم فرق دارد برای همین  برای مدل های تازه کار این بهتر است که از یک جای کوچک کار خود را آغاز کنند تا هزینه های کمتری داشته باشند و تجربه بیشتری کسب کنید .

آیا با کار مدلینگ می توان اقامت کشوری را گرفت ؟

خیر نمی شود ! شما می توانید ویزای کار بگیرید بنا به شرایط آن کشور و شرایط مدلینگ هم فرق دارد شما سودی به آن کشور نمی رسانید با کار مدلینگ . معمولا ویزای کار صادر می کنند طبق قراردادتان با آن آژانس که 3 ماه یا 6 ماهه 1 ساله این مدت به قرارداد بستگی دارد . در دریافت ویزا داشتن پاسپورت ایران یا آمریکا خیلی با هم تفاوت دارد .

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه عضو آژانس های مدلینگ شویم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا