ورود / عضویت

درآمد شغل مدلینگ

یکی از سوالاتی که زمینه مدلینگ زیاد پرسیده می شود ، درباره درآمد این شغل است .

حداقل درآمد شغل مدلینگ چقدر است ؟

یک مدل چقدر می تواند در آمد داشته باشد ؟

مدلینگ جزو شغل های ازاد و هنری می باشد یعنی هم ویژگی های شغل آزاد و هم ویژگی های شغل هنری را دارد .

یوتیوب امین  آموزش مدلینگ

مقایسه درآمد حرفه مدلینگ با بازیگری و خوانندگی!

 یک بازیگر چقدر در آمد دارد ؟ بعضی بازیگر ها هستند که برای صحبت کردن با یخچال در وسط خانه میلیارد ها پول دریافت می کنند  و بعضی دیگر هم هستند که در خانه نشسته و از این می نالند که پروژه ای نیست که کار بکنند .

در زمینه های دیگر هنری هم همینطور است . یک خواننده چقدر می تواند درآمد داشته باشد ؟

در این مورد می توانید از امینم و یا سیروان خسروی مثال بزنید که معروف شدند و کسانی هم هستند که گمنام ماندند و فقط در مهمانی ها اجرا می کنند و حتی از نظر مالی هم به ثباتی نرسیده اند .

مدل هایی با درآمد ملیون دلاری در خارج ($)!

در دنیای مدلینگ هم همینطور است با طور مثال اگر امین قسمتی بخواهد کسی را جذب کند و آن را وارد مدلینگ بکند ، به آن مدل های موفق را نشان می دهد مانند Adriana lima و یا naomi campbell که درآمد میلیون دلاری دارد.

 اگر قصد جذب اقایی باشد به آن sean o’pry و simon nessman را معرفی کنند که هم درآمد های خیلی خیلی زیادی دارند و در دنیای مدلینگ خیلی موفق هستند .

آیا آژانس های مدلینگ هزینه رفت و آمد به شما می دهند؟!

حال اگر این حال فرض را کمی به واقعیت نزدیک کنیم اینگونه خواهد بود که شما وقتی به ایجنسی مراجعه می کنید ، ایجنسی شما را به CASTING های مختلف می فرستد برای شو و عکاسی و . . .  همین رفت و آمد ها را معمولا شما باید از جیب بدهید  و خیلی کم پیش می آید که ایجنسی این هزینه ها را بر عهده می گیرد اگر از کشور دیگری آمده باشید به شما پول تو جیبی طور می دهد و شما را با ماشین خود ایجنسی جابه می کند که بعدا همه این هزینه ها را از درآمدتان کسر می کند که معمولا دو برابر حساب می کنند .

لیست درآمد مدل ها در خارج
لیست درآمد مدل ها در خارج

بزرگترین و اولین آژانس بین المللی در ایران با مدریت امین قسمتی ! برای ثبت نام کلیک کنید!آژانس مدلینگ چیست و چگونه در آن ثبت نام کنید (ما شما را بین المللی می کنیم)

مدل ها با درآمد نزدیک به صفر در ایران (0) !

برعکس این هم وجود داد و در کشور خودمان ایران، اگر بخواهیم کسی را نا امید کنیم می توانیم مدل های را مثال بزنیم که در مدل آپارتمان هایی سکونت دارند که اکثر اوقات فرقی با یک خوابگاه دانشجویی در مناطق محروم ندارد . و حتی خیلی ها هم به نان شبشان هم محتاج هستند .

بسیاری از افراد در ایران وجود دارند که فکر می کنند مدل شدن آن ها را بسیار پولدار می کند و با همین خیال و با دروغ های آژانس های مدلینگ، گاها زندگی خودشان را به خطر می اندازند و بعد از چند سال که عمر خودشان را هدر کردند، دوباره به مسیر قبلی خودشان در شغل قبلیشان بر می گردند!

این موارد واقعا کم نیستند مخصوصا کسی که بخواهد در مدلینگ پیشرفت کند باید به ابَر شهرها برود مانند نیویورک و توکیو و  شهر های مانند آنها . زندگی در این شهر ها شوخی بردار نیست و کم نیست افرادی که برای رویا هایشان سخت تلاش می کنند .

آیا دوست دارید وارد مدلینگ شوید؟ مقاله زیر مسیر را کاملا برایتان باز می کند!

نحوه ورود به مدلینگ مرحله به مرحله

آیا مدلینگ درآمد ثابت یا حقوق ثابت دارد؟!

دنیای مدلینگ و شغل مدلینگ یک شغل ازاد است و پر از پستی و بلندی و پایین و بالا! معمولا کسانی که درباره مدلینگ سوال می کنند ، به دنبال یک امنیت کاری هستند مانند شغل هایی با حقوق ثابت ! اما کسی که دنبال مدلینگ است باید خودش را برای یک کار پر فراز و نشیب دقیق مثل شغل آزاد آماده کند !

درآمد مدل ها در ایران چقدر است؟
درآمد مدل ها در ایران چقدر است؟

چطور یک مدل با درآمد بالا در صنعت مدلینگ باشیم؟

کسی که می خواهد در مدلینگ به درآمد برسد، باید درست مانند کسی که می خواهد یک کسب و کار جدید را شروع کند ، عمل کند ، یعنی چی ؟ باید  دو کار اساسی انجام بدهد :

شرایط را بسنجید!

اول اینکه قبل اقدام به ورود به این کار باید برسی بکند که آیا شرایط این کار را دارد یا نه .کسی کی می خواهد مغازه لباس فروشی باز کند ، تمام جوانب را در نظر می گیرد که آیا می تواند این کار را انجام بدهد یا نه شرایط مناسب را دارد یا نه؟

برای رسیدن به درآمد و سود در مدلینگ باید جنگیدن را بلد باشید!

بله اگر شرایط و تواناییش را داشته باشد سرمایه گذاری می کند و تمام سعیش را می کند که شکست نخورد و باید بجنگد برای اینکه بتواند در آمد داشته باشد و به سود برسد .شما هم به عنوان کسی که می خواهد کار مدلینگ را انجام بدهد قبل از هر چیزی باید شرایط کار را بسنجید باید تحقیق کنید و ببینید آیا شما به درد این کار می خورید یا نه اگر بعد از این تحقیقات دیدید که شرایط کار مدلینگ را دارید باید  دل به دریا بزنید و وارد این کار بشوید و برایش بجنگید .

آیا یک مدل می تواند درآمد ثابت داشته باشد؟چگونه؟

اینکه درآمدش چقدر است معنی ندارد ، باید درآمد داشته باشید . پس اگر شخصی ، موسسه ای دیدید که به شما خیلی رک می گوید که ماهی 5 میلیون یا 10 میلیون می توانید در آمد داشته باشید ، بدانید که یجای کار داره می لنگه و مشکل دارد . بعضی موارد هم وجود دارد که ایجنسی مدل را گارنتی می کند .

این مورد اینگونه است که مدل با یک ایجنسی که او را می خواهد مکاتبه  می کند و قرارداد را طوری می  بندند که  مدل حتی در صورت کار نکردن ماهیانه مبلغی که با یکدیگر به توافق رسیده اند را دریافت کند و اگر کار کند از آن مقدار بیشتر دریافت می کند

گارانتی درآمد وقتی مدل مطرحی می شوید!

معمولا شما وقتی با یک ایجنسی کار می کنید شما را می شناسند و وقتی از آن کشور  خارج شدیدی و خواستید دوباره  وارد آن کشور شوید شرایط کار و آن کشور را می دانند و تخمین می زنند که درآمد شما ماهیانه چقدر است ، برای همین گارانتی می  کنند . معمولا ایجنسی که مدلی را نشناسد آن را گارانتی نمی کند .

این کارهمان ضمانت نامه امضا کردن است یعنی مدلی که به کشور دیگری می رود و زمان می گذارد ماهانه n تومن یا دلار دریافت می کند و این دریافتی با  حقوقی که دریافت می کنید فرق می کند .

در دنیای  مدلینگ اگر می خواهید موفق باشید نباید احساسی تصمیم بگیرید ، باید منطقی تصمیم بگیرید به این کار به  عنوان یک بیزینس نگاه کنید و با برنامه پیش برید .برای مدل شدن از کجا شروع کنیم؟

این پاراگراف برای کسانی که مشکل مالی دارند!

افرادی که مشکل مالی دارند و نمی توانند برای مدل شدند هزینه کنند اما دوست دارند که مدل بشوند کم نیستند .اما این نوع طرز فکر اشتباه است . مدلینگ هم یک نوع حرفه است واگر می خواهید وارد مدلینگ شوید  باید نگاه حرفه ای به این موضوع داشته باشید .مدلینگ هم مانند تمام شغل های دیگر اگر می خواهید درآمدی داشته باشید باید سرمایه گذاری داشته باشید.

این موضوع مخصوص مدلینگ نیست . کسی که می خواهد لباس فروشی داشته باشد باید مغازه ای اجاره کند ، پول پیش بدهد و پول جنس بدهد ، همه اینها نوعی سرمایه گذاریاست.حتی شما اگر می خواهید به عنوان یک حسابدار برای فعالیت کاری اغاز کنید باید هزینه ای بکنید تا حسابداری را یاد بگیرید و بعد برای کار کردن در شرکتی مراجعه کنید .در همه شغل ها نیاز به یک سرمایه گذاری دارد حالا چه مالی چه زمانی چه ازنظر انرژی ، و نیاز به یادگیری یک سری مهارت ها دارید.

درآمد مدلینگ خانم در ایران
درآمد مدلینگ خانم در ایران

روی خودتان سرمایه گذاری کنید و یک ویترین متحرک باشید!

مدلینگ هم همینجوری است و از این قضیه جدا نیست . برای اینکه بتوانید از مدلینگ درآمد داشته باشید شما باید  سرمایه بگذارید زمان بگذارید و انرژی صرف کنید . اما مدلینگ یک سری تفاوت هایی دارد با بقیه شغل ها دارد زیرا این سرمایه گذاری و انرژی که در دیگر شغل ها صرف می کنید در مدلینگ روی خودتان باید صرف کنید . ویترین یک مغازه تنها راهی است که می تواند مشتری را جذب کند و جنس های داخل را نمایس دهد و بتواند درآمد داشته باشد اما یک مدل خودش ویترین مغازه خودش است .

آیا درآمد مدلینگ در خارج خوب است؟

برای همین شما باید سرمایه را بر روی خودتان بگذارید . دوستانی که فکر می کنید برای فرار از مشکلات مالی می توانید کار مدلینگ انجام دهید و به یک درآمدی برسید یک تصور کاملا اشتباه است .از وقتی که وارد مدلینگ می شوید تا زمانی که به درآمد برسید زمان می برد ؛ یعنی اینطور نیست که بلا فاصله درآمد داشته باشید .

برای بهتر فهمیده شدن این مطلب فرض کنید  که یک آقا یا یک خانم که می خواهد کار مدلینگ انجام بدهد .به آژانس مدلینگ مراجعه می کند و ایجنسی از او خوشش می آید و بلافاصله قرارداد بسته می بندند. فردای آن روز عکاسی می کنند و ایجنسی عکس ها را انتشار می دهد و برای جور کردن پروژه تلاش می کند .

شاید چهره شما دقیقا همان چهره ای باشد که آژانس های مدلینگ به دنبال آن هستند!

چهره مناسب مدلینگ چگونه است؟

یک مثال واقعی از هزینه های انجام مدلینگ!

فردای آن روز پروژه ای برای این دختر یا پسر جور شد و باید به CASTING برود . همین هزینه های امروز و فردا و رفتن به CASTING  ، هزینه خوراک و هزینه مکان وهزینه رفت و آمد به آن CASTING و . . .  اگر همه این ها بطور رویایی مشکلی نباشد و CASTING  هم موافقت کرد و می  خواهید این پروژه را انجام دهید و زمان پروژه یک یا دو هفته بعد است . هزینه های این دو هفته را از کجا می خواهید جور کنید ؟

برای اینکه بدونی چه شغلی مناسبت هست، میتونی مطلب تو برای چه کاری ساخته شده ای رو بخونی!

آیا پولی که بابت هر پروژه می گیرید به موقع است؟ (مثلا مدلینگ لباس)

بر فرض مثال که هزینه این کار ها را دارید ، به جلو تر برویم دو هفته بعد شما پروژه را انجام می دهید ، یک پروژه بزرگ با پول خوب ، اما طوری که شما فکر می کنید به شما پولتان را دو دستی بعد از اتمام پروژه تقدیم نمی شود .

زیرا هر چه پروژه بزرگ تر باشد زمان پرداخت هم طولانی تر است . معمولا بین 15 تا 45 روز طول می کشد که ایجنسی پول را از کلاینت (فروشنده) دریافت کند و طول می کشد تا به شما بدهد . هستند افرادی که سال گذشته پروژه هایی انجام داده اند ولی بعد از گذشت ماه ها هنوز پولی به دستشان نرسیده است .

اما این فرضی که کردیم  تقریبا محال است که رخ دهد . در یک کشور خوب زندگی بکنید مارکت مدلینگ آن شهر بسیار غنی باشد مانند لندن ، نیویورک ، پاریس و میلان و . . . و شما هم خیلی فوق العاده باشید ، در بهترین حالت این اتفاق برای شما رخ می دهد .

خب شما باز هم نمی توانید که همینجوری بنشینید تا پول به دستتان برسد . شما باید درآمدی داشته باشید تا به زندگی ادامه بدهید .

آیا برای مدلینگ و کار در دنیای آن نیاز به مدرک دارید؟ مقاله زیر را بخوانید!

مدرک مدلینگ

آیا هزینه هایی که دارید، با درآمدتان جور در می آِید؟

شما به عنوان یک مدل همیشه باید در بهترین حالت خودتان باشید . سختی کار مدلینگ این است که باید بر خلافش عمل کنید یعنی همیشه خودتان را باید در بهترین حالت نگه دارید . زندگی یک مدل حرفه ای پر از هیاهو و پر از رفت و آمد است . یکسری هزینه های مراقبت شخصی  مانند خوراک ، مراقبت های پوست و مو و . . . همه این ها بر عهده مدل است .

شما باید مراقب پوستتان باشید مراقب موتان باشید مراقب بدنتان باشید ؛ یک مدل نمی تواند فست فود بخورد و یک مدل نمی تواند هر نوع غذایی را بخورد  زیرا آن غذایی که مصرف  می کنید روی پوستتان رو بدنتان تاثیر می گذارد و به همین دلیل شما باید غذای با کیفیت مصرف کنید باید غذای سالم بخورید . همین هزینه غذای با کیفیت و سالم از هزینه غذای یک فرد معمولی دو برابر بیشتر است .

شما باید به ظاهرتان برسید به پوست و به مو برسید به لباستان برسید و . . . همه اینها هزینه های جزئی است که زندگی مدلینگ دارد و همه اینها برعهده خودتان است .

مدلینگ راه نجات از مشکلات مالی نیست!

درآمد مدلینگ ممکن است بعد از پنج یا ده روز به دستش برسد یا ممکن است بعد از یک سال یا  ممکن است بلافاصله یعد از پروژه به دستش برسد . دوستانی که فکر می کنید مدلینگ راه نجات و فرار از مشکلات مالی می تواند باشد ، کاملا اشتباه فکر می کنید و مدلینگ هم کاملا یک حرفه است و باید  حرفه ای به آن نگاه کرد .

آیا چهره تنها راه پولدار شدن در شغل مدلینگ است؟

کسی می تواند وارد مدلینگ شود که علاوه بر شرایط ، علاقه هم داشته باشد و برای آن وقت و انرژی بگذارد .قیافه در مدلینگ مهم نیست زیرا بخشی از کار مدلینگ این است که شما مدام چهره تان را بهتر و بهتر بکنید یا اگر ایرادی دارد رفع کنید. تمام آدم ها یکسری نواقصی دارند ، کمی غرورتان را به کنار بگذارید و به خودتان نگاه کنید و همه آدم ها در لحظه نواقصی دارند که می توانند برطرف کنند و یک ورژن بهتر بشوند . فردی اضافه وزن دارد و فرد دیگر ابرو پیوندی و . . . همه این ها مواردی هستند که می توان حل کرد .

پس با فهمیدن آن نواقص و برطرف کردن آنها می توانید به آن ایده آلتان برسید و می توانید پروژه های بیشتری انجام بدهید .

مدل ها چه ورزش هایی می کنند که بقیه نمی دانند؟! اگه میخوای هیکل مدلی داشته باشی مقاله زیر برای توعه!

ورزش مناسب مدلینگ

آیا مدلینگ می تواند شغل اصلی فردی باشد ؟

بله . از مدلینگ می توان درآمد خوبی بدست آورد می شود به جا های بزرگ تر و بالاتر رسید  پیشنهاد ما به شما دوستان این است که اول از همه به عنوان شغل جانبی نگاه بکنید و برای آن سرمایه بگذارید ، حرفه ای کنید و خودتان را  بزرگ کنید تا کم کم بتواند جایگزین شغل اصلی بشود . شدنی است ولی هیچ زمان تخمینی وجود ندارد .

بعضی مدل ها هستند که خیلی زور می زنند که خورشان را به جایی برسانند و به درآمدی برسند و مدل هایی هم هستند که خیلی زود به درآمد رسیده اند . خواننده ها وبازیگر ها هم همینطوری است ، ممکن است یک فیلم هفت یا هشت سال نتیجه فوق العاده ای داشته باشد و تبدیل به سوپر استار بشوند یا خواننده ای که چند سال است که کار می کند ولی یک اهنگ ممکن است معروف بشود و خواننده را معروف کند مدلینگ هم همینطور است و درهمین دسته قرار دارد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان ریزش موی سر با روش های طبیعی

چهار روش کاملا طبیعی درمان ریزش مو

در این مقاله، به بررسی چهار روش کاملا طبیعی برای درمان ریزش مو می پردازیم که به دلیل داشتن اثرات مثبت و عدم وجود عوارض جانبی، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با استفاده از این روش های طبیعی، می توانید به راحتی ریزش مو را کاهش دهید و موهای سالم و زیبا داشته باشید.

درآمد مدلینگ

درآمد شغل مدلینگ

یکی از سوالاتی که زمینه مدلینگ زیاد پرسیده می شود ، درباره درآمد این شغل است . حداقل درآمد شغل مدلینگ چقدر است ؟ یک

آژانس مدلینگ

آژانس مدلینگ چیست؟

سلام به همه مدل های آینده ! برای اولین بار در ایران آژانس مدلینگ مدل آکادمی اقدام به جذب مدل ها با شرایط خاص برای

پروتئین در بدنسازی

وعده پروتئینی بعد از تمرین بدنسازی چگونه باید باشد؟

آیا سفیده تخم مرغ یا سینه مرغ به عنوان تغذیه بعد از تمرین بدنسازی مناسب است؟ سفیده تخم مرغ منبع پروتئینی کامل و با کیفیتی است ،اما در پروسه عضله سازی که فرآیندی زمانبر و ۲۴ساعته است ،کافی نیست. هنگام تمرین و بعد از آن ، وقتیکه عضلات ورزشکار تخریب میشود ،بدن برای ترمیم ،احیا و ریکاوری خود ،شروع به عضله سازی می‌کند.بدن انسان به طور طبیعی برای عضله سازی به زمان احتیاج دارد