ورود / عضویت

بهترین درمان های خانگی منافذ باز پوست | پوست پرتغالی

پوست پرتغالی  مشکلی است که همه مان دچار آن هستیم و این مربوط به ژنتیک فرد می باشد.

 در ادامه به دلایل بوجود آمدن و راه حل هایی برای جلوگیری و درمان آن می پردازیم.

دلیل اصلی منافذ باز پوست های پرتغالی

سطح پوست ما از منافذ بسیار ریزی تشکیل  شده است که داخل این منافذ غده های چربی وجود دارد که چربی ترشح می کنند.

این چربی ها بسیار مفید می باشد و دو کار را انجام می دهند :

این چربی ترشح می  شوند و از کانال منافذ پوست بیرون زده و پوست را مرطوب نگه می دارند، از طرف دیگر در داخل این منافذ مو رشد می کند و این چربی ها باعث بهتر

حرکت کردن موها در این منافذ می شود.به طور کلی این منافذ در پوست وجود دارد، و وجود این منافذ بایدی، ضروری و مفید می باشد.

مشکل از جایی آغاز می شود که این منافذ بیش از حد بزرگ می شود.علت اصلی بزرگ شدن بیش از حد این منافذ بسته شدن کانال منافذ می باشد.

اگر این فضا به هر دلیل که در ادامه اشاره می کنیم بسته بشود چربی راهی برای بیرون آمدن از انجا را پیدا نمی کند درهمین حین چربی های بیشتری هم ترشح

می شود و طبیعاتا لوله ای ک در آن چربی ها وجود دارد بزرگ و بزگ تر می شود و به دیواره های این لوله  فشار وارد می شود.

دلیل به وجود آمدن جوش و آکنه هم همین موضوع می باشد.

درمان پوست پرتقالی
درمان پوست پرتقالی

دلیل بسته شدن منافذ پوست!

بسته شدن منافذ پوست دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. لوازم آرایشی یکی از این دلایل می باشد برای اقایان آلودگی ها و گرد و غبار ذراتی که درهوا وجود دارد و هرچیزی که بتواند روی پوست بشیند و بتواند 1این منافذ را ببندد.

علاوه بر دلایل بالا اصلی ترین دلیل بسته شدن این منافذ، لمس شدن پوست توسط خودمان یا افراد نزدیکمان می باشد.

پوست انسان یک تیکه نیست و از سه تیکه تشکیل شده است، بالاترین لایه پوست یک تیکه نیست و همیشه در حال تولید سلول های جدید و از بین بردن سلول های قدیمی است.

حتما بخوانید : درمان خانگی و تقویت مو با آب پیاز

لایه بیرونی پوست ما از تجمع سلول های متعددی تشکیل شده است که هرچه  سمت داخلی پوست نزدیک تر می شود این سلول ها جوان تر و به مرور سلول های جوان تولید می شود و سلول های قدیمی از رده خارج می شوند و اصطلاحا این روند می تواند 4 هفته طول بکشد.

در این روند اتفاقی رخ می دهد که پوست های خشک و پوست هایی که تحت مراقبت قرار نگیرند،  باعث گیر کردن سلول های مرده در آنها می شوند و این سلول ها بهراحتی نمی تواند از پوست خارج بشوند و از بین بروند.

ما پوست خود را خیلی زیاد لمس  می کنیم و تقریبا یکی از کار هایی است که خیلی زیاد انجام می دهیم.

هنگامی روی پوست خود دست می کشیم، با دست خود لایه های مرده را به روی منافذ هدایت می کنیم و باعث پر شدن منافذ می شویم.

بسته شدن منافذ پوست چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

این بسته شدن می تواند موجب اکسیده شدن بشود و تبدیل به جوش های سر سیاه و مشکلات پوستی دیگر شود.

یکی از مهم ترین عوارض جانبی، بزرگ کردن و فشار آوردن به دیواره های مجاری

خروج چربی ها است که باعث بزگ تر شدن منافذ پوست می شود. 

مطالب خواندنی : آیا شام برنج بخورم؟ + باور های غلط

درمان منافذ بزرگ شده در پوست پرتغالی

مرحله اول:

چه کارهایی برای جمع شدن این منافذ می توانیم انجام بدهیم ؟ در ابتدا این را بگویم که این منافذ به طور کامل از بین نمی روند و وجود آنها ضروری

است ولی هرچقدر این منافذ کوچک تر باشد بهتر است.

منافذ بزرگ شده پوست یک شبه بوجود نیامده که یک شبه از بین برود پس برای حل  این مشکل صبور باشید.

برای حل این مشکل باید از رژیم خاصی پیروی کنید؛ رژیم در اینجا فقط به معنای رژیم غذایی نیست بلکه باید از یک سری الگوها یا لایف استایل های خاصی پیروی

کنید که این منافذ بزرگ شده به مرور زمان به حالت اولیه خود برگردند. اگر جوش های سر سیاه دارید، منافذ بسته دارید که موجب آکنه و جوش ها شده، اولین کار برای از بین  بردن آنها پاکسازی پوست است.

دلیل بسته شدن منافذ پوست
دلیل بسته شدن منافذ پوست

راه های درمانی پاکسازی پوست

برای پاکسازی راه های مختلفی وجود دارد از جمله ماسک ها و برچسب ها و یک سری دستگاه های خانگی کوچک.

اما بهترین راه پاکسازی پوست مراجعه به یک کلینیک زیبایی پوست است و حداقل برای یک بار هم شده این کار را انجام دهید تا آن منافذی که بسته شده اند باز شوند.

اما اگر از کلینیک ها به هر دلیلی خوشتان نمی آید یا به هر دلیلی از رفتن به کلینیک های زیبایی خودداری می کنید، در خانه هم می توانید منافذ بسته پوستتان را با استفاده از استخراج کننده های گرد باز کنید؛ البته اگر نحوه کار با آن را بلد هستید از آن استفاده کنید ولی اگر از نحوه کار کردن با آن را بلد نیستید، استفاده نکنید زیرا ممکن است به پوستتان آسیب برساند.

شما هم مثل من شبا گشنتون می شه؟ : علت گرسنگی های شبانه چیست؟

مرحله دوم:

بعد از پاکسازی پوست و باز شدن منافذ باید مراقبت هایی را برای باز ماندن این منافذ انجام دهید. در مرحله دوم پاکسازی به شستشو پوست می پردازیم که باید حداقل روزی 2 بار پوست مورد شستشو قرار بگیرد.

اکثر افرادی که منافذ باز دارند پوستشان چرب است، افرادی هم وجود دارد که منافذشان باز هست ولی پوستشان چرب نیست !

این چربی که ترشح شده و پوست را مرطوب و چرب می کند اگر از یک حدی بگذرد و زیاد ترشح بشود خوب نیست.

 اینکه در برخی افراد چربی زیاد ترشح می شود ولی در برخی کمتراست، دلیل اصلیش ژنتیک می باشد ولی موارد دیگر هم مانند اختلالات هورمونی، کسانی که دوره استروئیدی

می روند چه آقا و چه خانم جوش و آکنه می زنند و یا نزدیکی دوران قاعدگی خانم ها. اگر به نمونه های بالا توجه کنید در همه حالت ها کم و زیاد شدن هورمون ها باعث کمتر و بیشتر شدن ترشح چربی می شوند  و احتمال زیاد تر شدن جوش و آکنه را زیاد می کند.

پس شستشو و تمیز کردن پوست حداقل روزی 2 بار ضروری و واجب است.

آیا می دانید فیناستراید معجزه رشد مو است؟ اطلاعات بیشتر را در تاثیر فیناستراید بر ریزش مو را بخوانید.

نکاتی برای شستشوی اصولی پوست صورت

برای شستشو، از شوینده های مناسب با پوست خودتان استفاده کنید بر فرض مثال افرادی که پوست چرب دارند از شامپوهای مناسب پوست چرب استفاده کنند.

چرا هر روز باید صورتتان را بشویید؟!

اکنون سوالی پیش می آید که چرا اینقدر شستشوی هر روز پوست اهمیت دارد؟

این شستشویی که هر روز انجام می دهید از پرشدن منافذ جلوگیری می کند و باعث باز و تمیز اندن آنها می شود.

تنها شستشو کافی نیست؛ باید پوست های مرده، سلول های مرده را کاری کنیم که هرچه سریع تر از بین بروند و از پوست خارج بشوند و سلول های جدید سریع تر جای آنها را

بگیرند.

مرحله سوم  

لایه برداری کردن: برای لایه برداری کردن می توانید از لیف ها و کرم های مخصوص استفاده کنید ولی توصیه ما استفاده از کرم ترتینوئین می باشد.

این کرم در کشور های مختلف با شرکت های مختلف و دز های مختلفی وجود دارد. این کرم ماده ای است که از ویتامین  A گرفته شده است.

این  کرم زیرشاخه هایی هم دارد.

زیر شاخه ها چه تفاوت هایی با خود ترتینوئین دارد ؟

معمولان زیر شاخه های دیگر مانند retinol از خود کرم ترتینوئین ضعیف تر است و برای افرادی که پوستشان حساس است مورد استفاده قرار می گیرد.

افرادی که پوست حساسی دارند از کرم ترتینوئین هم می توانند استفاده کنند ولی نیازی به استفاده هر روز ندارد می توانند هفته ای یک بار یا از همان حالت ضعیف شده ی کرم

(retinol ) استفاده کنند. این کرم درصد های مختفی دارد ولی هرچه این درصد ها بالاتر باشد بهتر نیست بلکه موجب آسیب رسیدن می شود. برای درمان باید صبور باشید چیزی نیست که یک شبه درست بشود.

استفاده از isotertioin

برای افرادی که پوستشان حاد تر است ( آکنه ) یا حالت پوست،پزشکان isotertioin را تجویز می کنند که یک داروی خوراکی می باشد و باید  تحت نظارت پزشک مصرف بشود. ولی کرم  ترتینوئین را در تمام کشور ها حتی بدون نسخه هم می توانید تهیه کنید .

خیلی کوتاه راجع به کرم ترتینوئین

ترتینوئین یک کرم لایه بردار قوی است که عمقی کار می کند و از طرف دیگر کلاژن سازی در پوست را تحریک می کند و یکی از دلایلی که منافذ باز می شود ضعیف شدن کیفیت پوست است و برای همین است که افراد پا به سن گذاشته منافذشان باز است.با استفاده از این کرم کلاژن سازی در پوست تقویت می شود و بعلاوه کمک به خارج شدن پوست های مرده و سلول های مرده باعث قوی و مستحکم تر شدن پوست می شود.

ماده موثر تاثیرگذار بر روی پوست در کرم های درمان کننده پوست

توصیه دیگر برای لایه برداری استفاده از GLYCOLIC ACID +SALICYLIC ACID

می باشد. اکثر کرم هایی که برای آکنه و جوش ها درست می شوند، از دو ماده بالا استفاده شده است. چیزی که روی پوست شما تاثیر می گذارد، ماده موثر داخل کرم ها است. دو ماده GLYCOLIC ACID + SALICYLIC ACID  باعث جوانسازی پوست می شود و سرعت خارج شدن سلول های مرده از پوست را افزایش می دهد.

قبل از خریداری کرم های مختلف برای جوانسازی، لایه برداری و . . . سعی کنید دو ماده GLYCOLIC ACID + SALICYLIC ACID در آن کرم به کار رفته باشد .

توصیه این دو ماده به این دلیل است که سال ها امتحان خود را پس داده اند و تحقیقات زیادی بر روی آنها انجام شده است و بازخورد مثبتی هم داشته، ضرری هم نداشته تاثیر منفی ندارد.

این مرحله سوم، مرحله مهمی است  که اکثرمان آن را فراموش می کنیم یا تنبلی می کنیم یا جدی نمی گیریم.

نهایت تلاشمان به باز کردن منافذ و شستشوی پوست با شوینده های ضد جوش می شوریم .

چقدر طول می کشد پس از انجام روش های درمانی نتیجه بگیریم؟

اما مرحله سوم یک جنبه درمانی دارد پس باید جدی گرفته و دنبال شود. برای اینکه جواب مراحل را ببینید صبور باشید زمان مورد نیاز با توجه به جنس

 پوست ژنتیک، تغزیه، میزان مراقبت از پوست ممکن است بین 4 هفته تا 4 ماه  طول بکشد.

مرحله چهارم

تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست استفاده از مرطوب کننده پوست بسیار مهم می باشد. امروزه اکثر افراد پوست را می شویند تا چربی ها از بین برود ولی ممکن است این شستشو زیاد شود و این اصلا خوب نیست و  به ضرر پوست است و زیاد شستن و خشک نگه داشتن پوست می تواند بر عکس عمل کند.

از طرفی وقتی که پوست احساس خشکی می کند، چربی بیشتری ترشح می کند و ما باز هم چربی را از بین می بریم و باز هم پوست چربی بیشتری ترشح می کند

این زیاد ترشح شدن چربی می تواند موجب بروز آکنه بیشتری می شود. از طرف دیگر وقتی پوست خشک است سلول های مرده در پوست گیر می کنند

این همان چیزی است که می خواهیم از بین ببریم. برای همین مرطوب کننده های روغنی و غیر روغنی مناسب می باشد اعمال کردن نرم کننده روزانه جزو مراحل واجب کار محسوب می شود.این مرطوب نگه داشتن پوست هم باید خارجی باشد با مرطوب کننده ها فقط توجه داشته باشید که چرب نباشد، هم باید داخلی باشد پس با نوشیدن کافی آب و خوردن سبزیجات 

کافی می توانید کیفیت پوست خود را بهتر کنید. رژیم غذایی سالم می تواند خیلی بیشتر از کرم هایی که استفاده می کنید روی کیفیت پوستتان تاثیر مثبت بگذارد.

پس خریدن کرم های گران قیمت هم اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید تاثیر چندانی نخواهد داشت.

درمان منافذ بزرگ شده ( روش های کلینیکی )

درمان خانگی منافذ باز شده پوست
درمان خانگی منافذ باز شده پوست

با 4 مرحله بالا چه خانم و چه اقا می تواند در خانه انجام دهد و کیفیت پوست و درخشندگی منافذ و . . . خود را افزایش دهند.

اما روش های دیگری هم وجود دارد. روش های کلینیکی، با مراجعه به کلینیک های زیبایی می توانید این منافذ را با روش های درمانی مختلف درمان بکنید.

هر کلینیک ممکن است روش خودش را داشته باشد ولی در کل 2 روش خیلی کلی وجود دارد :

استفاده از مواد شیمیایی برای لایه برداری.

 برای این کار از همان دو ماده بالا استفاده می شود ولی با قدرت و دوز بالاتر.

استفاده از دستگاه های لیزر

در این روش با استفاده از دستگاه های لیزر انجام می شود ممکن است دستگاه ها با یک دیگر متفاوت باشد، دلیل این هم می تواند تکنولوژی داخل آن کلینیک

و یا دستگاه های موجود در آن کشور باشد.

در بیشتر اوقات همان راه های درمانی خانگی برای افراد جواب می دهد و باعث برگشتن منافذ باز یه حالت استاندارد می شود و نوجوان هم بهتر است با همین روش های پیشگیری بکنند.

یکی از دلایل خیلی جوش زدن در دوران بلوغ بخاطر افزایش تولید این چربی ها می باشد. قبل از دوران بلوغ تولید این چربی ها خیلی کم است به همین دلیل هیچ مشکلی برای پوست بوجود نمی آید.

برای درمان پوست پرتغالی روش های زیادی وجود دارد ولی این روش ها بهترین  و علمی ترین روش های می باشد.

اگر مشکل هورمونی دارید ابتدا باید آن مشکل را حل کنید بعد با این روش ها مراجعه کنید چون تا وقتی که در بدن مشکلی وجود دارد تا وقتی که وجود دارد این روش ها نمی تواند جلوی آنها را بگیرد. هورمون ها همه چیز انسان را تشکیل می دهند و این مهم است که تنظیم باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور وارد مدلینگ شویم؟

نحوه ورود به مدلینگ

چگونه وارد مدلینگ شویم؟ از کجا باید شروع کنیم ؟ کدام موسسه برویم ؟ خلاصه چه کار هایی انجام بدهیم ؟ این سوالات پر تکرار

آیا قند میوه برای شما مضر است؟

فریب قند میوه هارا نخورید

قند موجود در میوه از فروکتوز که قند طبیعی موجود در میوه ها و سبزیجات است به دست می آید. در مقابل، قندهای فرآوری شده اغلب از شربت ذرت یا شکر نیشکر تهیه می شوند و می توانند حاوی شیرین کننده های مصنوعی باشند.

بدنسازی مدلینگ

اشتباه بزرگ علاقه مندان به مدلینگ

این تصور هست که برای مدل شدن حتما باید باشگاه بدنسازی رفت تا بتوانند کار مدلینگ خود را آغاز کنند.غافل از این که شروع کار مدلینگ نیاز به بدنسازی ندارد !